Susitikimas su pasaulinio bestselerio autoriumi Jasonu Steinhauer

Paskelbė: , 2023-10-23

Spalio 13-ą dieną mūsų gimnazijoje viešėjo svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė, tęsdama projekto „Žmonės, kurie įkvepia“ įgyvendinimą, šį kartą susitikti su mokiniais pakvietė pasaulyje gerai žinomą istoriką dr. Jasoną Steinhauer iš Vašingtono. Pažintis su šiuo žmogumi užsimezgė mokytojai lankantis JAV pagal laimėtą projektą „Žmonės, kurie keičia 21-ąjį amžių“.

Kaip praeitis veikia dabartį ir ateitį? Šis klausimas dr. Jasonui Steinhauer nuolat neduoda ramybės. Dr. Jasonas Steinhauer – visuomenės mokslų istorikas, archyvaras ir daugelio institucijų muziejų kuratorius, istorijos klubo „History Club on Clubhouse“ įkūrėjas ir knygos „History, Disrupted: How Social Media and the Worldwide Web Have Changed the Past“ („Istorija. Sutrikusi: kaip socialinė žiniasklaida ir pasaulinis internetas pakeitė praeitį“) autorius. Beje, būtina paminėti faktą, kad ši knyga yra paskelbta vienos populiariausių ir didžiausių elektroninių parduotuvių pasaulyje „Amazon“ bestseleriu. Savo knygoje autorius pateikia šių dienų įžvalgas, kaip socialiniai tinklai, technologijos ir internetas formuoja mūsų istoriją, politiką ir ateitį. Gerbiamas p. Jason yra akademiniame pasaulyje labai žinomas žmogus. Jo pasisakymus bei interviu  galime rasti CNN, BBC, NPR, Poynter, Time, MTTR ir kituose garsiuose informacijos sklaidos šaltiniuose. Visi garsiausi ir didžiausi pasaulio universitetai kviečia p. Jasoną norėdami išgirsti jo mintis bei sužinoti daugiau apie jo išleistą ir labai išgarsėjusią knygą. 2017 metais JAV Valstybės Departamento ir JAV ambasados Vilniuje dėka dr. Jason lankėsi Vilniaus Didžiojo Universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, susitiko su studentais ir dėstytojais. Praeitą savaitę paklaustas, ar bent viena Lietuvos mokykla turėjo garbę mėgautis jo apsilankymu, jis atsakė, kad Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija kol kas yra pirmoji ir vienintelė mokykla Lietuvoje, kurioje mokiniai galėjo dalyvauti susitikime su juo. Pokalbio su mokiniais metu J. Steinhauer pasakojo, kad visada žavėjosi istorija. Jo seneliai išgyveno Holokaustą, todėl nuo mažens jis mąstė apie praeitį ir tai, kaip ji formuoja žmogų. Dr. Jason kalbėjo apie savo išsilavinimą, karjerą, apie įkvėpimą, kurio jis semiasi kas rytą, mielai atsakė į mokinių jam paruoštus klausimus, trumpai pristatė savo garsiąją knygą, kuri patenka tarp 5 procentų pasaulyje geriausiai parduodamų knygų (iš 40 milijonų), pasidalino savo mėgstamiausiu ir labiausiai įkvepiančių knygų sąrašu ir suteikė mokiniams galimybę asmeniškai su juo susisiekti, jei tik jie turėtų klausimų.

Džiugu, kad šis projektas gimnazijoje įgauna sėkmingą pagreitį ir mokiniai nekantriai laukia ateityje planuojamų susitikimų su žmonėmis, kurie įkvepia.