Akcija

Šios kategorijos įrašai:

 
Paskelbė: , 2026-06-10

Pabradės „Ryto“ gimnazijos bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos „Obuoliai Sibire neauga“

2026 m. birželio 10 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos bendruomenė dalyvavo pilietinėje atminties iniciatyvoje „Obuoliai Sibire neauga“, skirtoje Birželio 14-ajai – Gedulo ir vilties dienai – paminėti. Mokiniai prisiminė 1941 m. prasidėjusius masinius Lietuvos gyventojų trėmimus, kalbėjosi apie tremtinių likimus ir pagerbė sovietinių represijų aukų atminimą.

Įgyvendindami iniciatyvą mokiniai spalvino simbolinius obuolius, kurie priminė tremtinių ilgesį gimtiesiems namams ir Lietuvoje likusiems sodams. Taip pat gimnazijos sode vyko bendra fotosesija, kur mokiniai ir mokytojai įsiamžino su savo dekoruotais obuoliais, taip išreikšdami pagarbą tremtinių atminimui ir prisidėdami prie prasmingo Gedulo ir vilties dienos minėjimo. Tokios veiklos padeda jaunajai kartai geriau pažinti Lietuvos istoriją, ugdo pilietiškumą, istorinę savimonę ir atsakomybę saugoti tautos atmintį.

Renginį organizavo istorijos mokytojos Danguolė Grincevičienė, Regina Mateikienė, dailės mokytoja Žana Semaško ir muzikos mokytoja Edita Rudinskienė. Dėkojame organizatorėms už prasmingą iniciatyvą, o visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą bei istorinės atminties puoselėjimą.

Istorijos mokytoja metodininkė Danguolė Grincevičienė

Paskelbė: , 2026-05-28

Dalyvavimas akcijoje „River Clean Up“

2026 m. gegužės 19 dieną 7a, 7b ir 7c klasių mokiniai dalyvavo tarptautinėje aplinkosauginėje akcijoje „River Clean Up“. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į upių ir vandens telkinių taršą bei skatinti žmones rūpintis gamta. Akcijos metu mokiniai tvarkė teritoriją prie Žeimenos upės, rinko pakrantėse paliktas šiukšles. Tokios veiklos padeda suprasti, kad net ir nedideli darbai gali turėti didelę reikšmę saugant gamtą ateities kartoms. Dalyvaudami akcijoje mokiniai prisidėjo prie švaresnės aplinkos kūrimo, ugdė atsakomybę, bendradarbiavimo įgūdžius bei prasmingai praleido laiką gamtoje.

Paskelbė: , 2026-04-30

Medelių sodinimo akcija

Balandžio 29 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai dalyvavo medelių sodinimo akcijoje. Pabradės girininkijos miškininkai mokinius aprūpino sodinukais, įrankiais bei apmokė taisyklingos sodinimo technikos. Pasodinę visus paruoštus medelius, mokiniai šiek tiek pavargę, bet laimingi, susibūrė prie vaišių stalo gamtoje.

Ekologų klubo vadovė Laima Misevičienė

Paskelbė: , 2026-03-11

Gimnazijos bendruomenės žygis „Žygiuojam vardan Lietuvos“

Kovo 11-oji mūsų tautos kalendoriuje nėra tik data ar istorinis faktas vadovėlyje, tai gyvas įrodymas, kad laisvės troškimas – nesustabdomas. Šiais metais šventiniai renginiai ir jau tradicija tampantis žygis „Žygiuojam vardan Lietuvos“ dar kartą priminė, kad valstybė prasideda nuo kiekvieno mūsų žingsnio.

Šventę pradėjome aktų salėje giedodami Lietuvos valstybės himną. Direktorė Laima Markauskienė pasveikino gimnazijos bendruomenę su iškilia švente, įteikė padėkas mokiniams, užėmusiems prizines vietas įvairių mokomųjų dalykų rajono etapo olimpiadose, konkursuose.

Į žygį išėjome pasipuošę tautine atributika, nešini Trispalvėmis vėliavėlėmis. Mažiausieji „Ryto“ gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai  ir specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai keliavo mažuoju žygio ratu: žygiavo pro Pabradės, Švenčiausios Mergelės Marijos, Šeimų Karalienės, bažnyčią, Vilniaus gatve pro Pabradės miesto biblioteką žygiavo į parką, ten išskleidė Trispalvę, žaidė žaidimus ir Arnionių gatve grįžo į gimnaziją. 1 – 4 klasių mokiniai nuėjo 4 km, o 5-8 – I-IV gimnazijos klasių mokiniai žygiavo 8 km maršrutu lik Velniuko ežero Kregžlės miške. Žygio metu mokiniams teko atlikti įdomias užduotis: atpažinti nuotraukose istorines lankytinas vietas, sudėlioti Tautiškos giesmės žodžius, atlikti užduotis, susijusias su Kovo 11-osios įvykiais, sušokti smagų šokį ir kt. Žygio pusiaukelėje žygeiviai galėjo pailsėti prie įkurtų laužų, kuriuos paruošė VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio  Pabradės girininkijos darbuotojai – specialistas Edvard Valujevič ir  girininkas Sergejus Sivoj. Mokiniai vaišinosi karšta koše, su meile pagaminta gimnazijos virtuvės darbuotojų, šilta arbata, bendravo, džiaugėsi gražia pavasario diena.

Tądien mes žygiavome vardan Lietuvos, rytoj- vardan jos dirbsime, kursime ir mokysimės, nes Laisvė yra kelionė, kuri niekada nesibaigia. Žygiuoti kartu mums reiškė, kad esame vieningi, turime vieną bendrą tikslą – vardan Lietuvos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Natalija Alinauskienė

Paskelbė: , 2026-01-15

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Minėdami Laisvės gynėjų dieną, 2026 m. sausio 13 d., pirmadienį, 8 val., pagerbėme 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę gynėjų atminimą visuotine pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“, uždegdami vienybės ir atminimo žvakutes visuose gimnazijos pastatų languose. Ant gimnazijos laiptų vyresniųjų klasių mokiniai iš žvakių suformavo Gediminaičių stulpų kompoziciją, 1-ojo aukšto fojė įrengė ekspoziciją „Lietuvos laisvės gynėjai“. Pradinių klasių mokiniai, pagerbdami žuvusiųjų Lietuvos gynėjų atminimą, įrengė kūrybinių darbų parodą „Kas yra Laisvė?“ Priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, bendradarbiaudami komandose, įgyvendino STEAM veiklą „Mano Televizijos bokštas“. Pabradės miesto viešojoje bibliotekoje 6b klasės mokiniai dalyvavo sagių gamybos edukacijoje. Kiekvienoje klasėje buvo aptariama Sausio 13-osios dienos svarba valstybei ir jos piliečiams.

Šiandien Sausio 13-oji mums primena, kad esame atsakingi už savo valstybę ir jos demokratines vertybes, kurias apgynė Tėvynės didvyriai.

Paskelbė: , 2025-11-18

Tarptautinė tolerancijos diena

2025 m. lapkričio 17 d. minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos gatvė. Tolerancijos gatvė, tai gatvė, kuria vaikštome, apie kurią svajojame, kurioje mums visiems smagu būti, susitikti, bendrauti. Tokią Tolerancijos gatvę, mokinių dekoruotais nameliais, II aukšto fojė įkūrė gimnazijos mokiniai.

Paskelbė: , 2025-11-02

„Atminties šviesa“ – mokinių iniciatyva pagerbti užmirštus kapus

Spalio mėnesį Pabradės „Ryto“ gimnazijos 5a klasės mokiniai surengė prasmingą akciją „Atminties šviesa“. Jos tikslas – surinkti žvakių ir lėšų, kad Vėlinių išvakarėse būtų galima uždegti žvakes ant apleistų kapų, kurių niekas nelanko.

Visi norintys prisidėti prie iniciatyvos galėjo atnešti žvakių į specialiai paruoštas dėžes gimnazijos bibliotekoje ir fojė arba paaukoti pinigų žvakėms įsigyti. Bendruomenės aktyvumas ir geranoriškumas pranoko lūkesčius.

Lapkričio 1-ąją mokiniai užbaigė akciją – iš viso buvo uždegtos 95 žvakės ant kapų, likusių be artimųjų. Žvakės sužibo senosiose Bajorėlių ir naujosiose Pabradės miesto kapinėse, simbolizuodamos pagarbą, atminimą ir šviesą tiems, kurių niekas nebeprisimena.

Olivija Kraujalytė, 5a klasės seniūnė

Paskelbė: , 2025-10-10

Minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2025 m. spalio 10 d. mokiniai ir mokytojai apsirengė žaliai, nes palaiko nacionalinę akciją „ŽALIA ŠVIESA GYVENIMUI“  ir kartu atkreipia dėmesį į psichinę bei emocinę sveikatą, nes ji yra tokia pat svarbi kaip fizinė.

Jau penktus metus iš eilės „Jaunimo linija“ kviečia visuomenę kartu minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, o žalia spalva tapo simboliu – šviesa ir viltimi, leidžiančia gyventi, kalbėti, išsakyti tai, kas sunku, ir sulaukti palaikymo, nes jausmų slėpimas ar neigimas gali turėti skaudžių pasekmių. Daugiau informacijos apie akciją https://jaunimolinija.lt/zalia-sviesa-gyvenimui/

Gimnazijos bendruomenę dalyvauti akcijoje sukvietė psichologė Violeta Šestakovskienė.

Paskelbė: , 2025-09-29

Atminties kelias Pabradėje – mokiniai pagerbė Holokausto aukas

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, 2025 m. rugsėjo 23 d. Pabradės „Ryto“ Ia, Ib gimnazijos ir kraštotyros būrelio mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje pagerbti Pabradėje gyvenusius ir tragiškai žuvusius žydų bendruomenės narius. Žygio dalyviai ėjo į masinę žydų žudynių vietą Pabradės miesto pakraštyje. Kelias, kurį kadaise buvo priversti nueiti žydų bendruomenės žmonės, šiandien tapo gyvu istorijos liudijimu ir atminties ženklu. Skaityti daugiau …

Paskelbė: , 2025-04-02

Balandžio 2-oji – pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d. minima pasaulinė autizmo supratimo diena ir visas balandžio mėnuo skiriamas autizmo supratimo didinimui.

Pabradės „Ryto” gimnazijos meninio ugdymo mokytoja Jelena Voitechovičienė ir specialioji pedagogė-logopedė Diana Bimbienė kartu su Meškučių grupės vaikais, o taip pat kartu su IPUG ir IIPUG ugdytiniais ir jų mokytojomis Lijana Ivanauskiene ir Virginija Ivčakoviene jungiasi prie supratimo akcijos.

Begalybės ženklas – tai autizmo spektro sutrikimo simbolis. Sakoma, kad nėra vienodų autistiškų asmenų ir spektras toks platus, kaip begalybė.

Mėlyna spalva yra vilties ir autizmo simbolis. Šiandien pas mus mėlynas yra balionas, kurį puošia skirtingos rankytės, nes visi esame skirtingi, bet visi esame lygūs.