Pažinkime Aukštaitijos kraštą

Paskelbė: , 2023-10-24

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-uosius metus paskelbė Aukštaitijos metais. Mums, gyvenantiems Aukštaitijoje, – tai itin svarbus įvykis. Prieš 700 metų buvo paminėtas Aukštaičių žemės vardas ir šiemet švenčiame 700 metų nuo jo pagarsinimo. Asociacija „Paribio pažinimo centras“, siekdama paminėti šį jubiliejų, parašė ir įgyvendino projektą  „Pažinkime Aukštaitijos kraštą“, dalinai finansuotą Švenčionių rajono savivaldybės ir asociacijos lėšomis. Projekto tikslas: keliaujant pažinti regioną, jo istoriją, jį populiarinti. Asociacija glaudžiai bendradarbiavo su Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija, todėl veiklose aktyviai dalyvavo šios gimnazijos mokiniai. Projekto veikloms įgyvendinti buvo organizuota dviejų dienų mokomoji pažintinė stovykla Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre.

Pirmąją dieną mokiniai, plaukdami valtimis Žeimenos upe, Žeimenio ežeru, važiuodami pažintiniu maršrutu dviračiais, turėjo galimybę susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko miškais, ežerais, gamtos ir architektūros paminklais, betarpiškai kontaktuoti su gamta, susipažinti su istorine aplinka. Pietūs gamtoje – tai buvo dar vienas iššūkis keliautojams. Vakare mokiniai turėjo galimybę pasirinkti labiausiai jiems patinkančią aktyvią veiklą. Šių veiklų metu mokiniai ugdė(si) komunikavimo, bendradarbiavimo kompetencijas ir socialinius įgūdžius.

Antrąją stovyklos dieną mokinių laukė kelionė ir pažintis su Zarasų kraštu. Jauni keliautojai, atvykę į Turmantą, aplankė buvusioje mokykloje veikiantį Pirmojo pasaulinio karo muziejų. Po to pažintinę kelionę tęsė apžiūrinėdami Turmanto apylinkėse Pirmojo pasaulinio karo fortifikacijas, klausėsi linksmų istorijų, kurias pasakojo Zarasų rajono turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas, gidas Ramūnas Keršys. Ekskursija vyko po Zarasų miestą. Lankytasi net keliose apžvalgos aikštelėse, pasivaikščiota Nikajos upės pakrantėje įrengtu pėsčiųjų taku. Ir ,žinoma, aplankytas Lietuvos gamtos paminklas, seniausias ir storiausias Lietuvoje augantis ąžuolas, vienas seniausių ąžuolų Europoje – Stelmužės ąžuolas!

Už bendradarbiavimą ir finansavimą, rengiant ir vykdant projektą dėkojame Švenčionių rajono savivaldybei, Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijai, mokinių tėveliams, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrui.

Asociacijos pirmininkė Danguolė Grincevičienė, narės: Renata Markinienė, Irena Žavoronkova