Dalyvavimas rašinių konkurse apie žmogaus teises

2019-03-18

Minint Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos priėmimo septyniasdešimtmetį, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje kartu su Užsienio reikalų ministerija ir Seimo kontrolierių įstaiga kvietė Lietuvos moksleivius dalyvauti rašinių konkurse apie žmogaus teises. Mūsų gimnazijos 3-ių ir 4-ų klasių moksleiviai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos Dianos Galatiltienės, anglų kalba pasakojo  apie žmogaus teisių svarbą ir vaidmenį jų gyvenime, dalinosi siūlymais ir kūrybiškomis idėjomis, kaip Lietuvoje būtų galima stiprinti ir skatinti žmogaus teises. Už dalyvavimą šiame konkurse JAV ambasada Vilniuje apdovanojo kiekvieną dalyvį padėkos raštu ir rašikliu su ambasados ženklu.

Džiaugiamės gausiu apdovanotųjų būriu:

 • Ieva Paukšta
 • Edvardas Timoščenka
 • Sandra Matiusovičiūtė
 • Monika Moisejeva
 • Viktorija Rakovskaitė
 • Tomas Žvikas
 • Greta Gripinska
 • Katrina Kovšik
 • Robertas Aleksander Vinik
 • Rolandas Romanovskis
 • Diana Bitovt
 • Saulius Kazlauskas
 • Ernestas Kutra
 • Danielė Poberijytė
 • Deivydas Klimiačic
 • Darius Varno
 • Adrija Meškauskaitė
 • Kotryna Verikaitė

Dalyvavimas geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“

2019-03-01

2019 m. vasario 27- 28 d. mūsų gimnazijoje vyko geografijos olimpiada „Mano gaublys“, kuriai užduotis parengė Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Olimpiadoje dalyvavo  6-8 ir I-III gimnazijos klasių mokiniai. Sveikiname olimpiados laimėtojus!

Skaityti daugiau …


Dalyvavimas konkurse „Esu geriausias savo krašto gidas“

2019-03-01

2019 m. vasario 28 d. gimnazijos 8b klasės mokinių komandos „Rytukai“ nariai Olivija Vonsovič, Viktorija Kiškauskaitė, Eimantas Gaidamavičius, Danielius Verikas ir Karolis Tarleckas kartu su geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene dalyvavo konkurse „Esu geriausias savo krašto gidas“, kuris vyko Asvejos regioniniame parke. Mokiniai parengė įdomiausių lankytinų Švenčionių krašto vietų maršrutą, kurį pristatė aukštaitiška tarme bei iliustruodami muzikiniais intarpais. Dalyvių išradingumą, originalumą, objektų svarbumą, raiškią kalbą ir žinias vertino kompetentinga komisija: Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė, gidė Daiva Kulienė, Suginčių mokyklos istorijos mokytoja, gidė Anželika Laužikienė, gidė Gema Kuorienė ir Asvejos regioninio parko vyresnioji specialistė, gidė Laura Leškevičiūtė. Mūsų gimnazijos mokinių komanda tapo konkurso laimėtojais, o 8b klasės mokinė Olivija Vonsovič įvertinta kaip geriausia gidė.


Dalyvavome pasaulio pažinimo olimpiadoje 2-4 klasių mokiniams

2019-02-26

Vasario 26 dieną 25 gimnazijos 2-4 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pirmą kartą organizuotoje pasaulio pažinimo olimpiadoje 2-4 klasių mokiniams. Šio renginio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos ir pasaulio pažinimu ir šio mokomojo dalyko populiarinimu pradinėse klasėse.


Vasario 16-osios proga pasveikinome Tėvynę ir save

2019-02-16

Lietuvos Valstybės atkūrimo šventė suvienijo mūsų bendruomenę gera valia, bendryste, džiaugsmu savo tauta ir valstybe. Gimnazijos mokytojai, mokiniai, miesto gyventojai ir svečiai po Šv. Mišių prie bažnyčios išskleidė vieną ilgiausių Lietuvoje trispalvių, kurią bendruomenė „Domus“ parūpino šventei.

Dubingėlės skvere vyko iškilmingas vėliavų pakėlimas. Džiugu, kad valstybinė vėliava, kuri buvo iškelta minint Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, garbingai įteikta mūsų gimnazijos direktorei Laimai Markauskienei saugoti gimnazijos kraštotyros muziejuje.
Nuotaikingai skambėjo „Ryto“ gimnazijos 8b klasės mokinės Olivijos Vonsovič atliekama daina „Laisvė“.


Netradicinė integruota pasaulio pažinimo ir chemijos pamoka „Tirpios ir netirpios medžiagos“

2019-02-07

3b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje pasaulio pažinimo ir chemijos pamokoje „Tirpios ir netirpios medžiagos“. Pamoką vedė chemijos mokytoja Vilma Oginskienė ir pradinio ugdymo mokytoja Daiva Semaškevičienė.  Mokiniai tapo jaunaisiais tyrėjais ir dirbdami poromis atliko tyrimus su įvairiomis tirpiomis ir netirpiomis medžiagomis, aiškinosi jų savybes, mokėsi užpildyti tyrimo kortelę, formuluoti  išvadas.


Kūrybinis konstravimo konkursas „Fantastiniai kosmoso gyventojai“

2019-02-01

2019 m. sausio 31-vasario 1 dienomis priešmokyklinių grupių ugdytiniai aktyviai ir entuziastingai konstravo bei dalyvavo kūrybinio konstravimo konkurse „Fantastiniai kosmoso gyventojai“. Ne vieną savaitę prieš konkursą mankštinę protą ir pirštelius, konstravę įvairiausius žvėrelius, paukštelius, baldelius ir pan., šį kartą gavo užduotį pasitelkti lakią vaizduotę ir kurti fantastinius kosmoso gyventojus. Konkurso tikslas – plėsti erdvinį suvokimą, skatinti vaizduotę ir kūrybiškumą, džiaugtis kūrybos procesu, geranoriškai vertinti kitų vaikų kūrybą.

Iš viso konkurse dalyvavo 43 kūrybiniai statiniai. Pirmokai, jų mokytojai ir patys priešmokyklinukai buvo ta komisija, kuri savo balsais išrinko kūrybiškiausius, fantastiškiausius, labiausiai patikusius darbus. Devyni priešmokyklinukai, surinkę daugiausiai balsų, buvo apdovanoti diplomais, padėkomis ir kitomis dovanėlėmis. Visi konkurso dalyviai gavo skatinančius prizus.


1-4 klasių mokiniai dalyvavo neformaliojo ugdymo pamokoje „Gamtukai“

2019-01-29

2019 metų sausio 29 d. mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuojamoje neformalaus ugdymo pamokoje „Gamtukai“. Pamoka vyko Švenčionių Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos aktų salėje.

Renginio vedėjas – mokytojas pradinukams žaismingai ir suprantamai papasakojo apie pamokos tikslus, supažindino su pažinimo eksponatais ir eksperimentų laboratorija. Mokiniai susidomėję peržiūrėjo ir aptarė dviejų dalių 3D vaizdo filmą apie aplinką ir gyvąją gamtą.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė šios pamokos pramoginė dalis – „Gamtukų laboratorija“. Stebėdami Mokslininko demonstruojamus eksperimentus mokiniai sužinojo, kaip atsiranda žaibas, ugnis, kaip susidaro ir keičiasi įvairios vandens būsenos.

Eksperimentams pasibaigus, „Gamtukų“ pamokos mokytojas apibendrino, ką mokiniai šioje pamokoje sužinojo, pamatė, suprato.

Po pamokos galima buvo apžiūrėti iš zoologijos ir botanikos sodų atgabentus floros, faunos, akmenų ir mineralų pavyzdžius, nykstančių gyvūnų lenteles.

Mokiniai džiaugėsi ne tik dalyvavę įdomioje pažintinėje pamokoje, bet ir gavę dovanų po dvi knygutes, kurios padės atrasti, stebėti, tyrinėti gyvąją ir negyvąją gamtą.


Projekto „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms 2018-2019 m.m.“ vykdymas

2019-01-29

Vykdant projektą „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms 2018-2019 m.m.“ toliau bendrai veiklai susirenka „Mokytojų klubo“ mokytojai. Mokytojai aiškinasi kaip šiuolaikinėje mokykloje būti kūrybiškiems, kaip išmokti savarankiškai priimti sprendimus, išgirsti kito nuomonę. Užsiėmimų metu kolegos praktiškai išbando įvairius mokymo(si) metodus ir bendravimo būdus, mokosi vertinti, įsivertinti, reflektuoti. Pastebėtas sustiprėjęs susidomėjimas ugdyti XXI amžiaus kompetencijas: lyderystę, kritinį mąstymą, kūrybiškumą. Taigi į mokymą ir mokymąsi mokytojai raginami pažvelgti kitaip.


2019-01-18