PABRADĖS ,,RYTO“ GIMNAZIJOS IKIMOKYKLINUKAI – LTMŽ FINALINIO ETAPO DALYVIAI

2022-05-24

Sekmadienį, gegužės 22 dieną, naujojoje NBA krepšinio mokyklos arenoje Vilniuje vyko šeštasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis. Tikra sporto švente tapusiame renginyje įvairių sportinių rungčių metu jėgas tarpusavyje išbandė 37 skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Vilniaus, Vilniaus raj., Visagino, Ignalinos, Pabradės, Rudaminos ir Lentvario. Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių, 3 berniukų, gimusių 2016 metais, bei 2 pedagogų, įsitraukė į veiklas, suplanuotas atsižvelgiant į vaikų amžiaus tarpsnio ypatumus ir fizinius gebėjimus. Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 300 festivalio dalyvių bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Renginyje dalyvius aplankė ir rungtis stebėjo bei į vaikams kilusius klausimus atsakė olimpinis vicečempionas, irkluotojas Saulius Ritter.

Vilniuje mažuosius sportininkus palaikė daugiau nei 600 artimųjų, kurie dalyviams dėmesį dalijo plojimais, šūksniais ir išradingais palaikymo plakatais. Visos dalyvaujančios komandos buvo apdovanotos ,,Mažųjų žaidynių 2022“  taurėmis, diplomais, o mažieji sportininkai gavo pirmuosius savo medalius, žaidynių dalyvių pasus, sportinius krepšius bei gertuves su logotipais. Tai nuostabi šventė vaikams ir pedagogams.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Miroslava Oklinskienė ir  Beata Zajankovskienė


Eksperimentai laboratorijoje

2022-05-20

Gegužės 18 d. 1a, 1b ir 2a klasės mokiniai dalyvavo „Mėgintuvėlio“ laboratorijos netradicinėje edukacinėje veikloje. Tai jaunojo mokslininko programa, kurios metu mokiniai atliko įvairius bandymus bei eksperimentus. Atlikdami juos, antrokai, tarsi apsilankė Ledo, Burbulų, Spalvų ir Ugnies laboratorijose. Ledo karalystėje iš karšto vandens, sauso ledo ir indų ploviklio mokinukai pasigamino nepaprasto grožio burbulų. Antrokus sužavėjo bandymas, kai įdėjus sauso ledo į karštą vandenį, tirpalas putojo ir veržėsi pro mėgintuvėlių kraštus. Kiekvienas turėjo galimybę dalyvauti ugnies spektaklyje. Rankas merkė į specialų tirpalą ir laukė, kol ,,Mėgintuvėlio” komandos nariai uždegs ant delno esančias putas. Po to vaikai pramogavo batutų pramogų parke „Skypark”. Tai buvo puiki proga aktyviai leisti laiką, stiprinti sveiką gyvenseną, sportuoti ir linksmai pabendrauti su klasės draugais.


Mūsų sveikata – mūsų švariose rankose

2022-05-09

Minint Pasaulinę švarių rankų dieną, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose,  Žana Točilova susitiko su Pabradės „Ryto“ gimnazijos 2a ir 2b klasės mokiniais. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti, kad teisingai plauti ra svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir todėl, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Mokiniai labai aktyviai dalyvavo pamokoje, aptarė kodėl ir kada reikia plauti rankas, pasikartojo taisyklingus rankų plovimo žingsnelius, prisiminė kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą. Paklausę pasakos apie bakterijas ir sužinoję apie jas daugiau, atliko eksperimentą, kad įsitikintų, jog geriausiai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu. Susitikimo pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dovanų rankų plovimo atmintinę ir muiliuką. Pamoką baigėme šūkiu „Mūsų sveikata- mūsų švariose rankose“

Pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Olė Kavaliūnienė ir Daiva Semaškevičienė


DALYVAVIMAS RESPUBLIKINĖJE PARODOJE „PAVASARIO SPALVOS“

2022-04-26

2022 m. balandžio mėn. 4-19 d. pradinio, pagrindinio ugdymo specialiųjų (lavinamųjų) ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai dalyvavo Respublikinėje parodoje-konkurse „Pavasario spalvos“ tema: „Pirmieji pavasario žiedai“. Atėjus pavasariui pradeda intensyviau šviesti saulė, jausmai ir emocijos atsiskleidžia ir mumyse. Pavasaris patinka visiems, o ypač vaikams. Tai toks metų laikas, kuris sužadina norą kurti. Mokiniai ypač atidžiai stebi gamtos grožį, jos kaitą ir geba perteikti įspūdžius meninėmis raiškos priemonėmis. Visų mokinių kūrybiniai darbai pasižymėjo originalumu, gebėjimu tinkamai parinkti spalvas. Labai džiugu, kad Arvydo, 5 specialiosios (lavinamosios) klasės mokinio, darbas laimėjo Meniškiausio darbo nominaciją. Mokiniai apdovanoti padėkomis už dalyvavimą parodoje-konkurse.


ILGALAIKIS LIETUVIŲ KALBOS PROJEKTAS „KURIU KNYGĄ APIE LIETUVĄ“

2022-04-26

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1-4 klasių mokiniai, vykdydami ilgalaikį lietuvių kalbos projektą „Kuriu knygą apie Lietuvą“, kovo mėnesį dalyvavo įvairiose veiklose. Pasitikdami Kovo 11-ąją priešmokyklinukai išmoko atmintinai ir padeklamavo eilėraščius, kuriuos siejo viena tema „Aš labai myliu Lietuvą“. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1-4 klasių mokiniai susirinko į akciją „Dainuoju ir šoku Lietuvai“. Projekto dalyviai išbandė savo jėgas dailyraščio konkurse. Visų laukė nemažas iššūkis – taisyklingai, tvarkingai ir be klaidų nurašyti jų amžiaus grupei parinktus tekstus apie Lietuvą. Vaikų piešinių paroda-konkursas „Nupiešiu Lietuvą“ atskleidė jausmus Tėvynei, papasakojo apie mieliausius Lietuvos kampelius. Gražiausiomis spalvomis nutapyti ir nupiešti piešiniai eksponuojami pradinių klasių korpuse. Apibendrinant projekto veiklas buvo sukurta elektroninė knyga „Nėra gražesnės nei vaiko Lietuva“. Kviečiame pavartyti šią knygą ir susipažinti su įdomiausiomis projekto „Kuriu knygą apie Lietuvą“ akimirkomis.

https://read.bookcreator.com/rF75n8PnRugatwcj0Ch4ThRGHgJ3/rT_bnRRHSZaTUlByACOmMA?fbclid=IwAR2YF9vDOi0kQOS4v3HiSXBZZGsGqW0BEydM0OIQASrP58ZR6KQwhsdt-oE


Akcija „Darom 2022“

2022-04-19

2022 m. balandžio 15 d. mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais  prisijungė prie aplinkos tvarkymo akcijos „DAROM 2022“, kuria siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes aplinkosaugos problemas, skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį  mąstymą bei pilietiškumą. Pavasarinės švarinimosi akcijos metu buvo tvarkoma gimnazijos ir  Pabradės miesto aplinka.


Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „KARJERA & STUDIJOS 2022“

2022-04-12

Kovo 30-31 dienomis I-IV gimnazijos klasių mokiniai lankėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių̨ ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA & STUDIJOS 2022“.  Parodoje mokiniai susipažino su savanorystės projektais, įsidarbinimo galimybėmis, dalyvavo interaktyviose parodos erdvėse, susitiko su aukštųjų ir profesinių mokyklų, verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais.


Lietuvos mažųjų žaidynės

2022-04-11

Lietuvos mažųjų žaidynės didžiausias savo kategorijoje, visą Lietuvą apimantis, vaikus, pedagogus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Pagrindinis jo tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo vaikams suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Pabradės „Ryto‘‘ gimnazijos ikimokyklinukai  su mokytojomis vasario 1 – kovo 30 dienomis dalyvavo pirmame žaidynių etape, kuris vyko ugdymo įstaigoje. Projekto organizatoriai RIUKKPA kiekvieną savaitę siuntė virtualias pamokėles, kurias sėkmingai organizavo grupių mokytojos. Kiekviena pamokėlė ugdytiniams buvo naudinga. Lavinome vikrumą, koordinaciją, jėgą, ištvermę, ritmo pojūtį, pusiausvyrą, lankstumą, dėmesio koncentravimą. Džiaugiamės ugdytinių noru aktyviai sportuoti ir dalinamės akimirkomis iš LMŽ projekto 1 etapo.

Žaidynių koordinatorės įstaigoje Miroslava Oklinskienė ir Beata Zjankovskienė


IŠŠŪKIS PRIEŠMOKYKLINUKAMS VIKTORINOJE „ŠIMTMEČIO VAIKAI 2022”

2022-04-02

2022 m. kovo 29-30 dienomis priešmokyklinių grupių ugdytiniai priėmė smagų iššūkį – sudalyvauti tęstiniame loginio mąstymo edukaciniame projekte „Šimtmečio vaikai 2022”. Nuoširdžiomis emocijomis ir džiaugsmo šūksniais palydėtos penkios užduotys „voveriukų“ ir „pelėdžiukų“ visai neišgąsdino – vaikams labai patiko bendradarbiauti ir varžytis tarpusavyje.

https://www.youtube.com/watch?v=ehHEKITrWmM

https://www.youtube.com/watch?v=7LFIFkpBGvU

 


Savaitės „Tarp gėlių“ veiklos priešmokyklinio ugdymo grupėje

2022-03-31

II priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių smalsumą itin sužadino teminės savaitės „Tarp gėlių“ siūlomos veiklos. Vaikams kilo klausimas: „Iš kur ir kodėl gėlių parduotuvėje tiek daug įvairių gėlių?“. Diskutuodami, ieškodami atsakymo į šį klausimą, su vaikais nusprendėme kreiptis į Fausto mamą, dirbančią gėlių parduotuvėje.

Fausto mama Galina pakvietė apsilankyti gėlių parduotuvėje. Mažieji smalsučiai labai apsidžiaugė šiuo pasiūlymu. Lankydamiesi parduotuvėje vaikai liko maloniai nustebinti gėlių gausa, jų įvairove, akis viliojančiu ryškiaspalvių žiedų grožiu… Kerinčių spalvų sužavėti jie pasinėrė į estetikos ir grožio pasaulį. Parduotuvės šeimininkė Galina ir jos kolegė supažindino vaikus su gėlių rūšimis, floristikos reikmenimis, pasiūlė vaikams išsirinkti po vieną jiems labiausiai patikusią gėlę. Vėliau vaikai stebėjo, kaip profesionalios floristės kuria neįprastą gėlių kompoziciją, kurią pavadino „Pelėdžiukų puokšte“. Ši mintis vaikams labai patiko, pamalonino jų širdeles.

Pažintį su floristikos menu tęsėsi ir kitą dieną, tik jau priešmokyklinukų klasėje. Fausto mama pasiūlė vaikams patiems sukomponuoti gėlių kompozicijas. Susidomėję jaunieji kūrėjai iš karto ėmėsi šios kūrybinės užduoties, o Galina entuziastingai jiems talkino patardama, parodydama, pagelbėdama… Klasėje sklandė neįprasta, pakili nuotaika, kvepėjo gėlėmis.

Savaitės „Tarp gėlių“ veiklos ugdytiniams buvo nekasdienės, dovanojusios nepamirštamų naujų potyrių ir malonių įspūdžių.

II priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Virginija Ivčakovienė