2021-07-03

2021 M. BIRŽELIO 28, 29 D. RINKIMŲ Į DARBO TARYBĄ REZULTATAI

Darbuotojų, turinčių teisę dalyvauti darbo tarybos rinkimuose, skaičius – 127.

Darbo tarybos rinkimuose dalyvavusių darbuotojų skaičius – 76.

Išduotų balsavimo biuletenių skaičius – 76.

Nepanaudotų balsavimo biuletenių skaičius – 51.

Po balsavimo rastų galiojančių balsavimo biuletenių skaičius – 75.

Po balsavimo rastų negaliojančių (biuleteniai, kuriuose pažymėta daugiau kandidatų, negu nustatytas renkamos darbo tarybos narių skaičius, arba kuriuose neįmanoma nustatyti rinkėjo valios) balsavimo biuletenių skaičius – 1.

Kiekvieno kandidato surinktų balsų skaičius (pateikiamas visas kandidatų sąrašas, išdėstytas pagal rinkimuose gautą balsų skaičių mažėjančia tvarka):

Eil. Nr. Kandidato į DT vardas, pavardė Pareigos Surinktų balsų skaičius
1. Miroslav Vitkovski mokytojas, informacinių technologijų sistemų administratorius 54
2. Romualdas Gadliauskas mokytojas 47
3. Lucija Gruzdienė mokytoja 42
4. Genutė Paukštienė specialioji pedagogė 41
5. Virgilijus Kalinauskas mokytojas 37
6. Miroslava Oklinskienė mokytoja 34
7. Ramūnė Poviliūnienė rūbininkė-budėtoja 22

Kandidatų, išrinktų į darbo tarybą, sąrašas:

Eil. Nr. DT nario vardas, pavardė Pareigos
1. Miroslav Vitkovski mokytojas, informacinių technologijų sistemų administratorius
2. Romualdas Gadliauskas mokytojas
3. Lucija Gruzdienė mokytoja
4. Genutė Paukštienė specialioji pedagogė
5. Virgilijus Kalinauskas mokytojas

Kandidatų, rinkimuose gavusių bent vieną balsą, bet neišrinktų į darbo tarybą, sąrašas, pagal kurį sudaromas atsarginių darbo tarybos narių sąrašas. Kai atsiranda laisva darbo tarybos nario vieta, ją užima asmenys, esantys atsarginių darbo tarybos narių sąraše, eilės tvarka:

Eil. Nr. Kandidato į DT vardas, pavardė Pareigos
1. Miroslava Oklinskienė mokytoja
2. Ramūnė Poviliūnienė rūbininkė-budėtoja

 

Darbo tarybos rinkimo komisijos pirmininkas                                                        Jonas Kavaliūnas


AKCIJA ,,RŪKYMO PREVENCIJOS SIMBOLIS“

2021-06-28

Augantis žmogus imlus ir lengvai pažeidžiamas. Todėl vaikams suteikiame žinių, gerų pavyzdžių, stipriname jų socialinius įgūdžius, kad sugebėtų įvertinti negatyvius, rizikingus reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas į sveiką gyvenseną. 2021 m. gegužės mėn. gimnazijoje pradėtas įgyvendinti Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatinimo projektas ,,Pasirink atsakingai“, finansuojamas Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.  Projektas skirtas elektroninių cigarečių, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai.

2021 m. gegužės – birželio mėn. 5,8, II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo projekto akcijoje, piešė rūkymo prevencijos simbolius. Akcijos tikslas – formuoti neigiamas mokinių nuostatas prieš rūkymą, tabako vartojimą ir skatinti atsakingą sveikatos puoselėjimą. Mokytojų paraginti vaikai noriai įsitraukė į veiklą, sukūrė spalvotus, įdomius, įvarius rūkymo prevencijos simbolius.

Dėkojame biologijos mokytojai Zitai Daškevičienei, geografijos mokytojai Zitai Čičiurkienei, technologijų mokytojui Romui Gadliauskui, fizinio ugdymo mokytojui Genadijui Kozlovskiui už geranorišką bendradarbiavimą ir mokinių paskatinimą dalyvauti psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos akcijoje.

Projekto koordinatorė vyr. socialinė pedagogė Natalija Volujevič


PRIEŠMOKYKLINUKAI „VOVERIUKAI“ IŠBANDĖ JĖGAS TARPTAUTINIAME eTWINNING PROJEKTE „AUGINU MAMYTEI“ („I`m planting for my mom“)

2021-06-28

Labai sėkmingai sudalyvavę pirmajame eTwinning projekte „Švęskime Lietuvą“, buvome apdovanoti eTwinning Kokybės ženkliuku, todėl aktyviai įsitraukėme į naują – tarptautinį eTwinning projektą „Auginu mamytei“ (I`m planting for my mom“), kuris tęsėsi kovo-gegužės mėnesiais.

Šis projektas buvo skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams (3-7 m.). Juo siekta padėti pamatyti ir suvokti gyvosios gamtos reiškinių (augalų) augimo ciklą, tyrinėjant augalus lavinti savo pastabumą, mąstymą, stebint pokyčius smalsauti, o prižiūrint augalą, kurį padovanos mamytėms per mamos dieną, ugdytis atsakomybės jausmą. Visos projekto veiklos buvo suskirstytos ir įgyvendintos etapais: 1) idėjų generavimas – vaikų pasiūlymai ir apmąstymai, ką sodinsime; 2) vazono arba lovelio paruošimas; 3) augalo sodinimas; 4) augalo daiginimas; 5) augalo vazonėlio kūrimas ir puošimas; 6) augalo pikiavimas; 7) augaliukų persodinimas į paruoštą vazonėlį; 8) užaugusio augaliuko nuotrauka iš arti; 8) vaikai dovanoja augalus savo mamytėms.

Kiekviename etape buvo daug laisvės pasireikšti vaikų kūrybiškumui.

Projektas „Auginu mamytei“ neapsiribojo vien auginimu ir stebėjimu – į jį kūrybiškai buvo integruotos ugdymo procese vykdytos Steam veiklos. Priešmokyklinukai lavino smulkiąją motoriką, kruopštumą ir kūrybiškumą sukdami, klijuodami laikraštinių rožių nuotraukų rėmelį, piešdami mamyčių portretus ir kurdami savo šeimos medį. Bendradarbiavimo veiklose kiekvienas pynė saulėgrąžą, ir gimnazijos koridorių papuošė dviejų priešmokyklinių grupių saulėgrąžų kraitė mamytėms. Vaikai su didžiausiu džiaugsmu ėmėsi konstravimo darbų – bendradarbiaudami porose mažieji iš buitinių atliekų kūrybiškai konstravo ir, patariant, padedant mokytojai Lijanai Ivanauskienei bei padėjėjai Danutei Jančevskajai, tarp visos besikalančios žalumos išdygo ūkininko sodyba. O iš sužaliavusių svogūnų laiškų priešmokyklinukai gimnazijos VMG klasėje pasigamino pavasarines salotas. Į veiklas įsitraukti ir aktyviai dalyvauti buvo pakviesti ir tėveliai – savo balsais jie padėjo išrinkti „Voveriukų“ komandos logotipą šiam projektui.

Visą pavasarį vaikai rūpestingai puoselėjo sukurtą ūkininko sodybą. Į grupę atkeliavo keletas vaikų atsineštų žirnių. Jų stebėjimas vaikus ypač įtraukė – persodindami tyrinėjo šaknis, varžėsi, kieno žirnis didesnis išaugo, džiaugėsi, kad žirniai jau pražydo ir be galo nustebo pamatę ankštis! O jau užaugusius žirnius norinčių suvalgyti ir prašančių jais pasidalinti, buvo ne vienas! Visgi labiausiai vaikai laukė pražystančių pomidorų. Šeimos dieną, gegužės 15 d., išvakarėse vaikai namo išėjo plačiai šypsodamiesi, nes kiekvienas susikūrė ir išsinešė „mini daržiuką“, kuriame sutilpo ir užaugintas pomidoras, ir visiems draugiškai išdalinti išauginti porai, žemuogės, astrai, žirniai.

Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas: rūpindamiesi savo augalais vaikai ugdėsi atsakomybės jausmą, atlikdami įvairias bendradarbiavimo veiklas lavino kūrybiškumą bei patyrė daugybę džiugių ir teigiamų emocijų. Sukurtas bendras projekto produktas – videofilmukas iš augalų nuotraukų, kuriomis pasidalino projekto dalyviai: https://vimeo.com/546061810

Kiekvienas projekto dalyvis sukūrė savo augalo interaktyvią dėlionę. https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=307050bfbe30

Net prasidėjus vasarai, rūpindamiesi pomidorais jau namuose, vaikai su džiaugsmu dalijasi jų nuotraukomis, džiaugiasi žiedais ir užmegztais vaisiais! Smagus, įtraukiantis ir patirtinio pažinimo, pastabumo bei džiaugsmo atnešęs projektas mažiesiems tyrinėtojams nepaprastai patiko ir labai įsiminė!

https://www.youtube.com/watch?v=IxqTadzq0pk


Edukacijos renginys 5-7 klasių mokiniams „Valstybė – tai aš“

2021-06-23

Birželio 23 dieną Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos 5-7 klasių  mokiniai dalyvavo edukacijos užsiėmime „Valstybė – tai aš“.  Edukacijos metu buvo pristatoma mokslą, meną ir šiuolaikines technologijas sujungusi Tautiškos giesmės“ instaliacija, susidedanti iš Lietuvos Respublikos himno, išreikšto pirmą kartą pasaulio istorijoje nuausta garso analizės juosta bei lazerio iliuminacija, darniai susiliejanti į garso, vaizdo bei judesio sinchroninę sistemą. Edukacijas vedantis poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, baigęs skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir politikos studijas, taip pat kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus, vien su „Tautiškos giesmės“ instaliacijos edukacinėmis programomis supažindinęs daugiau nei 20 tūkstančių vaikų.


Pamoka gamtoje „Geriau kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti“

2021-06-19

5b klasės mokiniai, grįžę į kontaktinį ugdymą, kartu su biologijos mokytoja Zita Daškevičiene tradicinę gamtos ir žmogaus pamoką „iškeitė“ į pamoką gamtoje. Mokiniai, pasidalinę į grupeles ir gavę užduočių maišelį, išsiskirstė po mišką. Kiekvienas stengėsi surasti klevo lapų, bruknių šakelių, grybų, žemuogių, kankorėžių, kiaulpienių, net ir stiklų šukių. Mokėsi atpažinti augalus, vabzdžius, paukščius. Penktokai prasmingai ir nuoširdžiai bendravo, užduotis atliko draugiškai pasitardami. Tai buvo puiki galimybė įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.


„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021“

2021-06-10

Esame sveiki vaikai…
Ir sportuojame linksmai!
Kviečiame sportuot drauge,
Nes sportas – SVEIKATA!!!

Lietuvos mažųjų žaidynės – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamas projektas skirtas didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Pabradės „Ryto“ gimnazijos ikimokyklinukai su pedagogais drąsiai ir aktyviai sudalyvavo ir įvykdė visas užduotis septintame Lietuvos mažųjų žaidynių sezone. Šis sezonas rekordinis dalyvių skaičiumi. Fizinį aktyvumą ir olimpines vertybes ugdančiame projekte daugiau nei 30 tūkst. darželinukų iš 325 ugdymo įstaigų ir 47 savivaldybių. Džiaugiamės būdami šių dalyvių gausoje ir pasveikinti Lietuvos mažųjų žaidynių globėjos pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės. Nuolat drąsino ir padėjo eiti pirmyn ilgametę patirtį ikimokykliniame ugdyme turinti Audronė Vizbarienė, RIUKKPA prezidentė, kuri teigė, jog „Aktyvus vaikas – laimingas vaikas“. Audronės stiprus palaikymas ir šiltas bendravimas bei bendradarbiavimas lydėjo visus dalyvius I-majame (fizinio ugdymo veiklos įstaigose) ir II-ajame („Lietuvos mažųjų žaidynių“ renginys įstaigose) etapuose. Laukiame dar III-iojo etapo („Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis).

Su džiaugsmu dalinamės akimirkomis iš LTMŽ projekto.

https://drive.google.com/file/d/1HPspuMVf0wtAmTIEnj5cKHy60jQNBZs3/view

https://drive.google.com/file/d/1tV8o7XEP5Sj9xZ0TXZYOjEqq8qqQxT74/view

Žaidynių koordinatorė įstaigoje Violeta Kazimeranec

 


Finansinio raštingumo projektas „Aš pats“

2021-06-10

Šiais mokslo metais Pabradės „Ryto“ gimnazijos 1a klasės mokiniai su mokytoja Ole Kavaliūniene bei  priešmokyklinio ugdymo  grupės vaikai su mokytoja Lijana Ivanauskiene dalyvavo Lietuvos Junior Achievement finansinio raštingumo projekte „Aš pats“.

Lietuvos Junior Achievement (LJA) yra ne pelno organizacija, kurią remia įvairios verslo įmonės, labdaros ir paramos fondai, vyriausybė ir fiziniai asmenys. Tai viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų pasaulyje, siekianti bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams suteikti verslumo, profesinio rengimo žinių ir didinti jų finansinį raštingumą, rengianti praktines, patyrimines mokymo programas. Bendradarbiaudama su verslo įmonėmis ir švietimo institucijomis LJA per praktines veiklas padeda mokiniams pažinti gyvenimo tikrovę ir atverti galimybes.

Atlikdami užduotis mažieji projekto dalyviai  pildė savo dienoraščius, improvizuodami ir žaisdami  išmoko, kaip  kontroliuoti ir valdyti asmeninius finansus, planuoti pajamas ir išlaidas. Smagu, kad dauguma vaikų išsiaiškino ir suvokia bei geba paaiškinti poreikių ir norų skirtumus, kas yra pinigai, kaip jie uždirbami ir taupomi, kodėl svarbu aukoti pinigų kilniems tikslams, sužinojo apie reklamos poveikį, jos reikalingumą, ar visada verta ja tikėti. Į kai kurias projekto veiklas aktyviai įsitraukė ir  tėvai. Vieno mokinio tėvelis noriai leido pasinaudoti asmenine senovinių pinigų kolekcija. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su senoviniais  pinigais, sužinoti kaip jie vadinosi, lyginti jų vertę,  įtvirtinti sąvokas „monetos“ ir „banknotai“.  Viena iš projekto veiklų – mamyčių dienai užauginti  gėles. Vaikai pirko sėklas, žemes, skaičiavo vienos išaugintos gėlės savikainą. Žaidė žaidimą „Parduotuvė“ – mokėsi skaičiuoti, ar užtenka pinigų norimai prekei įsigyti, kas yra kišenpinigiai, kaip planuoti savo išlaidas bei santaupas, jomis tinkamai disponuoti. Vaikai lankstė origami pinigines su lietuviška simbolika, citrinos ir citrinos rūgšties pagalba eksperimentavo atnaujinant pinigų monetas. Bendradarbiavimo užduotys tobulino darbo komandoje suvokimą ir įgūdžius, skatino kiekvieno asmeninę atsakomybę už komandos rezultatą, vertė kritiškiau vertinti ne tik draugų, bet ir savo darbus, indėlį. Baigę finansinio raštingumo programą, vaikai tapo savarankiškesni, pasitikintys savimi, gebantys geriau valdyti turimus finansus, išplėtė suvokimą apie pinigų apyvartą ir karjeros galimybes.


Dalyvavome tarptautinėje akcijoje „River Cleanup“

2021-06-05

2021 m. birželio 4 d. mūsų gimnazijos ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai ir Žaliosios olimpiados odisėjos komanda kartu su geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene prisijungė prie tarptautinės upių pakrančių švarinimo iniciatyvos „River Cleanup“. Akcijos tikslas—skatinti aplinkosauginį sąmoningumą ir užkirsti kelią atliekų patekimui į vandens telkinius, jūras bei vandenynus. Gimnazistai švarino Žeimenos upės atkarpą tarp dviejų tiltų. Akcijos metu surinkome tris didelius maišus šiukšlių, kuriose daugiausiai buvo stiklo ir plastiko atliekų.

Dėkojame UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ už pagalbą organizuojant akciją.


Nacionalinė teisės žinių olimpiada

2021-06-01

Kiekvienais metais 5 – 12 klasių mokiniai gali pasitikrinti teisės žinias, suprasti ir atrasti, kaip teisė įgalina jaunus žmones tvarkyti savo gyvenimą ir atverti ateities galimybes. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos mokiniai jau kelerius metus skatinami dalyvauti Nacionalinėje teisės žinių olimpiadoje. Šiais metais olimpiados pirmas etapas vyko nuotoliniu būdu. Jam pasibaigus, 300 geriausiai į testo klausimus atsakiusių Lietuvos mokinių pakviesti dalyvauti olimpiados finaliniame etape.

Sveikiname Norą Meškauskaitę, Danielių Veriką, mūsų gimnazijos mokinius, patekusius į finalinį nacionalinės teisės žinių olimpiados etapą, kuris vyks birželio 4 dieną. Mokinius konsultuoja istorijos mokytoja metodininkė Danguolė Grincevičienė.


Sėkmingas dalyvavimas nacionaliniame „Atliekų kultūros“ egzamine

2021-05-28

2021 m. balandžio 29 dieną 48 mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo nacionaliniame „Atliekų kultūros“ egzamine, kurį organizuoja UAB „VAATC“ ir globoja Aplinkos ministerija. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie rūšiavimą, tvarumą, ekologiją ir atliekų surinkimo sistemą. Geriausiai nacionalinio „Atliekų kultūros“ egzamino testo užduotis atliko ir „Žinovo“ diplomais apdovanoti 4 dalyviai: Paulina Lavrinovičiūtė, 8b klasės mokinė, Daniel Verikas, IIbg klasės mokinys bei dvi III gimnazijos klasės mokinės Erika Stepaniukaitė ir Raminta Vinčiūnaitė. Dar 22 gimnazijos mokinių žinios įvertintos „Pažengusiojo“ diplomais. Egzaminui pasiruošti padėjo geografijos mokytoja metodininkė Zita Čičiurkienė. Džiaugiamės puikiais mūsų gimnazijos mokinių rezultatais.