Projektas „Šviesoforo spalvos“

2024-04-22

Nuo mažens vaikams būtina įskiepyti supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus. Kartu vaikams turi būti suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės. Todėl balandžio mėnesį Pabradės „Ryto“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Boružėlių“ grupėse  vykdėme projektą „Šviesoforo spalvos“.

Vaikai grupėse susipažino su kelio ženklais, mokėsi saugiai pereiti gatvę per pėsčiųjų perėją, pakartojo šviesoforo spalvas.

O koks gi projektas apie saugų elgesį, jei tikri pareigūnai neatvyktų pas vaikus į svečius?

Balandžio 17 dieną įstaigoje svečiavosi Švenčionių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Ilma Gudaitytė ir Renata Stasiūnienė bei visų vaikų numylėtinis šuo Amsis.

Susitikimo metu pareigūnės priminė vaikams saugaus elgesio taisykles kelyje. Pasakojo, kaip reikia saugiai elgtis, ką daryti, kad tamsiuoju paros metu žmonės būtų matomi ir saugūs kelyje, kaip saugiai važinėti dviračiais, paspirtukais.  Vaikai aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus, noriai atliko pateiktas užduotis. Pareigūnės apžiūrėjo vaikų darbelius saugaus eismo tema, padovanojo atšvaitų ir skirtukų knygoms „Visada prisimink, kas svarbiausia gatvėje“.

Vaikai džiaugėsi galimybe pasisveikinti, pabendrauti ir nusifotografuoti su Amsiu, o policijos bičiulis visiems linkėjo visada būti drausmingiems ne tik gatvėje, bet ir kieme.

Nuoširdžiai dėkojame pareigūnėms už bendradarbiavimą ir edukaciją.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marina Grigienė, Miroslava Oklinskienė, Julija Kozlovskaja, Danutė Ssvickienė


Šoku ir dainuoju Lietuvai

2024-04-11

Skambiai ir smagiai paminėti Lietuvos valstybingumą nusprendę priešmokyklinukai su savo mokytojomis kovo 14 d. susirinko į šventę „Šoku ir dainuoju Lietuvai“. Pasipuošę tautiniais kostiumais vaikai žaidė lietuvių liaudies ratelius, eilėmis pasakojo apie tėvynės grožį, šoko, dainavo. Džiugios emocijos, pasibaigus šventei, buvo palydėtos gražiausiu lietuvišku žodžiu AČIŪ!


Rašau Lietuvos vardą

2024-04-10

Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje, aprašant 1009 m. kovo 9 -osios įvykius, buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Šiemet – 2024-aisiais – sukanka  1015 metų nuo šio pirmojo istorinio mūsų šalies paminėjimo. Šiais metais gimnazijos mokiniai dalyvavo šiam svarbiam įvykiui atminti skirtame „Versmės“ leidyklos rengiamame konkurse  „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“. Pradinių klasių mokiniai, lankantys informatikos būrelį, kūrė atvirukus, spalvingus užrašus su Lietuvos vardu. Per etikos pamokas 7b ir 8a klasių mokiniai improvizavo ir kūrė filmukus su užrašu „LIETUVA“. Mylintys savo kraštą gimnazistai sukūrė kupiną baltiškosios simbolikos užrašą „LIETUVA“. Mokinius parengė dailės mokytoja Žana Semaško.


Tarptautinė teatro diena

2024-04-01

Minint Tarptautinę teatro dieną, gimnazijos priešmokyklinės „Pelėdžiukų“  grupės  ugdytiniai turėjo  galimybę pabūti aktoriais. Kovo 27 d. Pabradės Kultūros centro  direktorė Lolita Vilimienė ir konferencijų bei renginių organizatorė – ugdytinės mama Roberta Žavoronkovienė, pakvietė vaikus apsilankyti  Kultūros centre.  Vaikai apžiūrėjo kultūros centro salės užkulisius, vaidino pasaką „Ropė“, linksmai žaidė interaktyvų žaidimą  „Šarados“, kurio metu kiekvienas vaikas džiaugėsi  draugų ir savo aktoriniais gebėjimais. Susitikimo pabaigoje vaikai pažiūrėjo filmuką „Kakė Makė kuria savo teatrą“.


Už margutį po knygą

2024-03-30

Prieš Šv. Velykas Pabradės „Ryto“ gimnaziją papuošė net keturi milžiniški margučiai, kuriuos bendradarbiaudami sukūrė priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis.

Vaikai dalyvavo kasmetiniame labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ projekte „Vaikų Velykėlės“. Kiekvienas dalyvis bus apdovanotas specialiai projektui skirta  lietuvių autorių knyga.

 


Protmūšis „Mano kraštas“

2024-03-22

Kovo 22 dieną Zigmo Žemaičio gimnazijoje vyko rajoninis pradinių klasių protmūšis „Mano kraštas“. Jame dalyvavo Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Zigmo Žemaičio ir Pabradės „Ryto“ gimnazijų mokinių komandos. Pradinių klasių mokiniai demonstravo žinias apie savo kraštą, dalyvaudami protmūšyje, sprendė žodžių grandinėles. Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinių komanda laimėjo pirmąją vietą.  Renginio pabaigoje buvo įteikti padėkos raštai ir dovanos.


Pasaulinės Žemės dienos minėjimas

2024-03-20

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Šiuo laikotarpiu ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Renginiai ir įvairios veiklos, skirtos Žemės dienai paminėti, mūsų gimnazijoje trunka visą mėnesį.

Miškininkų būrelio nariai (vadovė, biologijos mokytoja Daiva Morozienė) aktyviai įsitraukė į Žemės dienos minėjimo veiklas. Kovo 19 d. 8a gimnazijos klasės mokinės Melita Malafė ir Daniela Taukin renginio metu pasakojo, kodėl minima Žemės diena ir pakvietė 5–7 klasių mokinius žaisti interaktyvų KAHOOT žaidimą „Žemė kuria gyvybę“. Biologijos mokytojos Daiva Morozienė, Zita Daškevičienė ir chemijos mokytoja Vilma Oginskienė kvietė mokinius dalyvauti įvairiose aplinkosauginėse veiklose. Mokiniams sudaryta galimybė pasikartoti ir sužinoti naujų dalykų apie juos supančios aplinkos reiškinius, paukščius bei pačią gamtą. Gimnazijos kieme 7a ir 7b gimnazijos klasės mokinai įkėlė inkilus iš šiltųjų kraštų grįžtantiems paukščiams. Šios veiklos ragina visus atkreipti dėmesį į didėjančias grėsmes Žemei, skatina bei įpareigoja rūpintis ateitimi, gamtinės aplinkos puoselėjimu ir išsaugojimu ne tik kovo 20-ąją.


Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto (LSOK) badmintono čempionatas

2024-03-20

2024 m. kovo 20 d. UAB „Intersurgical“ sporto salėje vyko LSOK badmintono čempionatas. Čempionate dalyvavo komandos iš Kybartų „Rasos“ mokyklos, Pabradės „Ryto“ gimnazijos, Kaišiadorių „Šventos Faustinos“ ugdymo centro, Kėdainių socialinės globos namų ir Nijolės Genytės socialinės globos namų.

Po įtemptų badmintono rungtynių džiaugėmės nugalėtojais. Mišrių dvejetų kovoje mūsų gimnazijos komanda iškovojo antrąją vietą. Vyrų dvejetuose trečioji vieta atiteko mišriai Kaišiadorių komandai, kuriai pagelbėjo vienas Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinys. Badmintono čempionatui Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinius parengė mokytojas Česlavas Šerėjus. Visi badmintono čempionato dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, medaliais.

LSOK badmintono čempionatas nebūtų įvykęs be rėmėjų. Organizatorių vardu dėkojame UAB „Intersurgical“ administracijai, kuri suteikė salę treniruotėms ir varžyboms, LSOK prezidentui, programų direktoriui, badmintono klubo „Virus“ įkūrėjui ir vadovui Mariui Šlaustui už teisėjavimą, konsultavimą įsigyjant inventorių, treniruočių organizavimą, Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojui Pauliui Kamarauskui už teisėjavimą, Leonardui Lipskiui už įamžintas LSOK badmintono čempionato akimirkas.


Aplankėme MO muziejų

2024-03-18

2024 m. kovo 18 d. 8, I, II, ir III gimnazijos klasių mokinių grupė kartu su biologijos mokytoja Daiva Moroziene vyko į MO muziejuje eksponuojamą parodą „Šito pas mus nėra“. Kvietimą apsilankyti parodoje laimėjo 8a klasės mokiniai, dalyvavę ir užėmę I vietą respublikiniame konkurse „Sveikatiados Pietų lėkštė“. Ekskursijos dalyviai susipažino su tiek žinomų, tiek vis dar mažiau įvertintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos modernaus bei šiuolaikinio meno kūrėjų darbais. Gidė Viola žaidybine forma padėjo mokiniams suvokti pristatomų darbų turinį.


Dalyvavimas Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų rytinės mankštos projekte „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas 2024“

2024-03-14

Ji – mano vienintelė Tėvynė!
Ji – mano vienintelė daina.
Lietuva – toji širdis vadinas
Neturiu kitos – jinai viena!
(K. Genys)

Pabradės „Ryto“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Gėlyčių“, „Boružėlių“, „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų rytinės mankštos projekte „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas 2024“. Projektas skirtas sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymui ir Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, paminėti.

Projekto organizatoriai Biržų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Projektui pasiruošti vaikams padėjo pedagogai: Violeta Kazimeranec, Miroslava Oklinskienė, Marina Grigienė, Danutė Savickienė.

Mankštos dalyvių foto albumas bus viešinamas organizatoriaus įstaigos svetainėje: http://azuoliukas.birzai.lm.lt/

Dalinamės akimirkomis iš projekto.