Integruotas užsienio kalbų ir dailės projektas, skirtas šeimos dienai paminėti
2026-05-282026 m. gegužės mėnesį vyko integruotas užsienio kalbų ir dailės projektas, skirtas Šeimos dienai paminėti. Projekto integruotas veiklas aktyviai vykdė 5–7 klasių mokiniai, kurie savo kūrybiškumą, meninius gebėjimus ir kalbines kompetencijas atskleidė dailės bei užsienio kalbų pamokose.
Per dailės pamokas mokiniai piešė savo šeimos narių portretus. Kurdami darbus lavino meninę raišką, vaizduotę bei kūrybiškumą, stiprino emocinį ryšį su šeima, mokėsi išreikšti savo jausmus ir pagarbą artimiesiems per meną.
Gegužės 14 dieną vyko meninio žodžio skaitovų konkursas, kuriame dalyvavo 5–7 klasių mokiniai. Konkurso metu mokiniai eilėraščius apie šeimą deklamavo užsienio (anglų, vokiečių ir rusų) kalbomis. Skaitovai demonstravo kalbinius gebėjimus, sceninę kultūrą, mokėsi išreikšti emocijas, ugdė pasitikėjimą savimi.
Dalyvavome renginyje ,,Žygis už saugią vaikystę“
2026-05-22
Trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena, kurios esmė – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinę ir fizinę gerovę bei būtinybę užtikrinti saugią vaikystę.
Gegužės 15 dieną 5-8, Ia ir specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokinių grupė, lydima socialinės pedagogės Natalijos Volujevič ir specialiosios (lavinamosios) klasės mokytojos Reginos Lavrinovič dalyvavo Vaiko teisių gynėjų organizuotame renginyje „Žygis už saugią vaikystę“. Mokiniai įveikė 2 kilometrų trasą aplink Vingio parką, aktyviai leisdami laiką gryname ore ir stiprindami bendrystę, sveikos gyvensenos įgūdžius.
Renginio metu mokiniai turėjo galimybę išbandyti ugniagesių techniką, stebėjo kinolologų šunų pasirodymus, žaidė stalo žaidimus, suko laimės ratą, atsakinėjo į viktorinos klausimus vaiko teisių gynėjų „Vaikai yra vaikai“, susisiekimo ministerijos stenduose. O svarbiausia, kad iš kiekvieno stendo vaikai išsinešė gerą nuotaiką, žinias apie saugią vaikystę bei naudingus prizus. Vaiko dieną Vingio parke netrūko šypsenų, judesio ir bendrystės – kartu su gausiu būriu vaikų, šeimų, mokytojų ir organizacijų.
Džiaugiamės aktyviu mokinių įsitraukimu ir prasmingu prisidėjimu prie pilietinių iniciatyvų, puoselėjančių saugią ir draugišką vaikystę visiems vaikams.
Socialinė pedagogė Natalija Volujevič
7-8 ir I-IV gimnazijos klasių mokinių darbų paroda „Gamtos ciklai džinsuose“
2026-05-192026 m. kovo mėnesį 7-8 klasių mokiniams vyko integruotos biologijos, technologijų ir dailės pamokos. Biologijos pamokų metu, remiantis Lietuvos raudonosios knygos pavyzdžiais, nagrinėta nykstančių rūšių problematika. Mokiniai analizavo nykstančių rūšių svarbą ekosistemoms bei žmogaus poveikį gamtos ciklams, kūrė projektinius darbus ir juos pristatė klasėje.
Technologijų pamokose mokiniai iš nebereikalingų džinsų kirpo, klijavo vienodo dydžio skritulius ir jais aptraukė kartono pagrindus. Kurdami dekoratyvinius pagrindus mokiniai mokėsi tikslumo, kompozicijos derinimo bei antrinio medžiagų panaudojimo kūrybiniame procese. Dailės pamokose mokiniai eskizavo pasirinktus augalus, gyvūnus, vabzdžius ir kitus gamtos objektus. Vėliau savo idėjas perkėlė ant džinsinio audinio. Tapydami akriliniais dažais, mokiniai derino spalvas, eksperimentavo su skirtingais potėpiais, stengėsi išryškinti gamtos formų grožį ir gyvybingumą. Kurdami darbus jie lavino meninę raišką, kūrybiškumą bei kruopštumą, o džinsinio audinio faktūra suteikė kūriniams išskirtinumo ir originalumo.
„Lietuvos mažųjų žaidynės 2026“ mūsų gimnazijoje
2026-05-18Mūsų gimnazijos mažieji ugdytiniai nuo vasario 2 dienos aktyviai ir džiugiai dalyvavo Lietuvos mažųjų žaidynių veiklose. Šis projektas skatina vaikų fizinį aktyvumą, judėjimo džiaugsmą ir sveikos gyvensenos įpročius nuo pat mažens.
Pirmojo ir antrojo etapų metu vaikai dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose savo ugdymo įstaigoje, lavino komandinio darbo įgūdžius bei patyrė daug gerų emocijų. Išbandė neįprastas sportines priemones – pagalves, rankšluosčius, plastikinius buteliukus su vandeniu, popierių, flomasterius. Išsiaiškinome, kad sportui gali tikti bet koks daiktas, reikia tik kūrybiškai į tai pažvelgti. Kiekviena veikla skatino ne tik aktyviai judėti, bet ir draugiškai bendradarbiauti su bendraamžiais.
Balandžio 17-22 dienomis organizavome projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2026“ festivalį įstaigoje, kuriame dalyvavo visi vaikai nuo lopšelinukų iki priešmokyklinukų.
Pabradės „Ryto“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Citrinukų“ ir „Saulučių“ grupių vaikai burtu keliu pateko į trečiąjį LTMŽ etapą, kuris vyko gegužės 10 dieną NBA krepšinio salėje Vilniuje. Baigiamajame renginyje dalyvavo 6 vaikai ir 2 pedagogai, kuriame susitiko su kitais dalyviais, atliko įvairias sportines užduotis, demonstravo savo ištvermę, vikrumą ir puikią nuotaiką. Ši patirtis suteikė daug džiaugsmo, naujų įspūdžių bei sustiprino meilę aktyviam laisvalaikiui. Festivalio pabaigoje visus mažuosius sportininkus sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė, raitelė Justina Vanagaitė ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Vaikai grįžo iš olimpinių žaidynių su „auksine“ taure ir medaliais.
Projekto koordinatorės įstaigoje
Danguolė Boreikienė ir Svetlana Rackevič
Pradinukų matematikos olimpiada
2026-05-182026 m. kovo 23 d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijoje vyko pradinukų matematikos olimpiados savivaldybės etapas, kuriame dalyvavo Paulina Semaškevičiūtė, 3b klasės mokinė, Eleonora Drobyševskaja, 3c klasės mokinė, Eleonora Juchnevič, 4a klasės mokinė, Elina Višniakova, 4a klasės mokinė.
Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštais buvo apdovanotos Lietuvos pradinukų matematikos rajono etapo nugalėtojos:
- Paulina Semaškevičiūtė, 3b klasės mokinė, užėmusi pirmąją vietą,
- Elina Višniakova, 4a klasės mokinė, užėmusi pirmąją vietą,
- Eleonora Drobyševskaja, 3c klasės mokinė, užėmusi antrąją vietą.
Užėmusios I-ąsias vietas buvo pakviestos dalyvauti Lietuvos pradinukų matematikos olimpiados šalies etape, kuris vyko 2025 m. gegužės 9 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete.
Už dalyvavimą Elina Višniakova (mokytoja Alma Šekštelienė) ir Paulina Semaškevičiūtė (mokytoja Edita Gerojimienė) gavo padėkas ir buvo paskatintos toliau spręsti uždavinius ir siekti dar geresnių rezultatų.
Teisės žinios – kelias į sąmoningą pilietiškumą
2026-05-152026 m. gegužės 14 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Nacionalinės teisės žinių olimpiados finaliniame etape, vykusiame Mykolo Romerio universitete.
Didžiuojamės mūsų gimnazijai atstovavusiomis mokinėmis: Erika Radzevič (IIag), Alina Ilgevičiūte (IIag), Erika Jociūte (IIag), Daniela Taukin (IIag), Karina Nagelo (IIIag).
Mokinės ne tik pasitikrino teisines žinias, bet ir klausėsi paskaitų apie interneto laisves, žmogaus teises, saugumą internete bei studijų galimybes. Dalyvavimas olimpiadoje skatina pilietiškumą, kritinį mąstymą ir domėjimąsi teise.
Dėkojame mokinius olimpiadai ruošusiai istorijos mokytojai metodininkei Danguolei Grincevičienei už paskatinimą, pagalbą ir palaikymą, o mokiniams – už aktyvumą bei puikų gimnazijos atstovavimą!
Dalyvaujamasis biudžetas Pabradės „Ryto“ gimnazijoje
2026-05-13Dalyvaujamojo biudžeto projektas – tai galimybė mokiniams realiai įsitraukti į visai gimnazijos bendruomenei reikšmingų sprendimų priėmimą.
2026 m. Švenčionių rajono savivaldybė dalyvaujamojo biudžeto idėjai įgyvendinti skiria 5000 eurų. Gimnazijos 8, I-II klasių mokiniai dalyvaujamojo biudžeto vertinimo komisijai pateikė septynis projektus.
Gimnazijos mokinių projektai:
- 8a klasė -„Sportas ir komfortas“;
- 8a -klasė „Žaidimai“;
- 8b klasė – „Daugiau laimės kartu“;
- Iag klasė – „Ryto FM“;
- Ibg klasė – „Judėk, žaisk, bendrauk“;
- IIag klasė „Minkštasuoliai“;
- IIbg klasė –„Sporto inventorius“.
Balsavimui komisija atrinko du projektus
„Ryto FM“ ir „Judėk, žaisk, bendrauk“.
1-4 kl. mokiniams projektų pristatymas vyks gegužės 14 d. 12.00 val., aktų salėje
5-8, I-IV gegužės 15 d., aktų salėje, 5-8 klasės – 9.50 val.,
I-IV gimnazijos klasės -11.00.val.
Projektų kūrėjai pristatys savo vizijas, papasakos, kaip jų sumanymai prisidės prie inovatyvios, draugiškos, sveiką gyvenimo būdą puoselėjančios bei bendruomenės poreikius atliepiančios gimnazijos kūrimo. Pristatymų metu mokiniai turės galimybę palyginti idėjas ir balsavimo principu išsirinkti jiems artimiausią iniciatyvą.
Dėkojame visoms klasėms už pateiktus kūrybiškus projektus.
Balsavimas vyks 2026 m. gegužės 15 d.
Robotikos mokyklos įkūrimas ir veiklos plėtojimas
2026-05-06Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 96 veiklą. Robotikos mokyklai vadovavo mokytoja Olga Lukjanova. Gimnazija, įgyvendindama švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 21 veiklą, įsigijo robotikos klasei būtinų priemonių (Lego rinkinių, mokymo konstruktorių VEX, 3D spausdintuvą su plastiko gijomis, lazerinio pjovimo ir graviravimo stakles ir kt.) ir baldų rinkinį. Mokiniai buvo labai aktyvūs, tobulino erdvinį mąstymą, naudodamiesi gautomis priemonėmis, sugalvojo nemažai inžinerinių sprendimų.
Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra
Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“
2026-05-06
Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 79 veiklą. Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“ yra praktinės veiklos programa mokiniams, siekiantiems pažinti aplinką per eksperimentus, stebėjimus ir tiriamuosius darbus. Užsiėmimų metu buvo ugdomas kritinis mąstymas, formuluojamos hipotezės, analizuojami biologiniai bei gamtiniai procesai. Mokiniai atliko bandymus, stebėjo gamtos reiškinius, susipažino su laboratoriniais įrankiais, mokėsi formuluoti tyrimo klausimus, hipotezes, rinkti ir analizuoti duomenis. Jie sujungė biologijos, chemijos, fizikos ir geografijos pagrindus, dažnai per aplinkosaugos prizmę. Mokiniai kūrė projektus, susijusius su gyvąja ir negyvąja gamta, tyrinėjo vietinę ekosistemą, naudojosi modernizuota Pabradės „Ryto“ gimnazijos gamtamoksline laboratorija, skirta 1–4 klasių mokiniams.
Veiklos vadovė mokytoja D. Semaškevičienė tikisi, kad mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą!
Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra










































































