Pamoka pas fotografą Vladą Šarėjų

Paskelbė: , 2023-11-25

Lapkričio mėnesį 2b klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamokas vykdė projektą „Ką mena nuotraukos?“. Lapkričio 23 dieną vyko paskutinė šio projekto veikla – pamoka „Kaip aš tapau fotografu?“ pas fotografą Vladą Šarėjų. Netradicinėje aplinkoje, fotoateljė, mokiniai susipažino su senoviniais fotoaparatais, foto įranga, priemonėmis, kurias praeityje naudojo fotografai. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie fotografo darbo ypatybes, fotografijos subtilybes ir paslaptis, kurias reikėjo išmanyti. Antrokai, žvelgdami pro praeito amžiaus stacionarią fotokamerą, pasijuto tikrais fotografais! Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti ir šiuolaikinės nuotraukos atsiradimą. Fotografas Vladas, pakvietęs trumpai fotosesijai, nufotografavo antrokus. Šie susidomėję stebėjo, kaip skaitmenine foto įranga spausdinamos nuotraukas, ir labai apsidžiaugė gavę dovanų po vieną klasės fotografiją. Iš pamokos mokiniai grįžo dėkingi fotografui Vladui Šarėjui už patirtą pažinimo džiaugsmą, svetingumą ir skanią čiobrelių arbatą.