Netradicinės istorijos pamokos

Paskelbė: , 2023-11-23

2023 m. lapkričio 20 d. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijoje vyko netradicinės istorijos pamokos. Atvykę  edukatoriais iš Kauno IX forto muziejaus pamokas vedė 5c, 6b ir III gimnazijos klasės mokiniams. Edukacinio užsiėmimo ,,(Ne) vaikiškos geto istorijos“ metu edukatoriai papasakojo mokiniams apie Lietuvoje vykdytus nacių okupacinio režimo nusikaltimus, iš kurių ypatingas dėmesys skiriamas vaikų gyvenimui gete Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu. Dar vieno užsiėmimo ,,Tremtis: išlikti ir papasakoti“ metu mokiniai pagilino savo žinias apie masinius Lietuvos gyventojų trėmimus, vykdytus sovietinio režimo. Šie užsiėmimai su edukatoriais Skaistvile, Jūrate ir Pauliumi – tai buvo nauja patirtis mokinių ugdymosi procese, kai jiems pamoką veda ne dalyko mokytojas, o atvykę muziejininkai.

Istorijos mokytoja Danguolė Grincevičienė