Žemės mėnuo Pabradės „Ryto“ gimnazijoje

Paskelbė: , 2018-05-01

2018 m. kovą-balandį gamtos ir socialinių mokslų mokytojai organizavo įvairias veiklas, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Aplinkosauginės veiklos prasidėjo kovo 20 d. ir vyko iki balandžio 20 d. Ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai (vadovė geografijos mokytoja Zita Čičiurkienė) parengė stendą „Nusišypsokime Žemei“, prie kurio kvietė nusifotografuoti gimnazijos bendruomenės narius. Chemijos mokytoja Vilma Oginskienė kartu su  IV g klasės mokiniais papasakojo 6b, 8 ir  II g klasių mokiniams apie gyvybę Žemėje, pristatė Žemei skirtas dienas ir priminė, kad taupydami galime išsaugoti planetą. 7b klasės mokiniai kartu su klasės vadove Zita Čičiurkiene dalyvavo edukacinėje programoje „Porceliano grožis“ Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Mokiniai  susipažino su porceliano atsiradimo istorija Europoje bei dekoravo „baltojo aukso“ lėkštutes. Fizikos mokytojas Virgilijus Kalinauskas kartu su IIIg klasės mokinėmis Austėja Andrijauskaite ir Sandra Matiusovičiūte pristatė I-III g klasių mokiniams atsinaujinančius  energijos šaltinius. Biologijos mokytoja Ieva Čičelytė organizavo 6a klasės mokiniams ekologijos protmūšį. Integruotos gamtos mokslų savaitės metu vyko projekto „Sveikata visus metus“ pristatymas. Forum teatro būrelio nariai (vadovė biologijos mokytoja Zita Daškevičienė)  paaiškino kaip reikia rūšiuoti šiukšles. 7a klasės mokinė Ugnė Kerulytė priminė 5a, 5b ir 7a klasių mokiniams, kodėl minima Žemės diena. Lukrecija Lucivaitė ir Adriana Rutkovskytė, Ibg klasės mokinės, pristatė vykdomą projektą „Sveikata visus metus“ ir aptarė įgyvendintus iššūkius. Mokinės skatino rinktis sveiką gyvenimą būdą ir jausti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Kovo 22 dieną gimnazijoje vyko tiriamųjų darbų konferencija „Pažinkime mus supantį pasaulį“, kurios pradžioje prasmingomis mintimis  apie gamtą pasidalijo 7a klasės mokinė Ugnė Kerulytė ir 7b klasės mokiniai Viktorija Varnaitė ir Daniel Verikas (mokytoja Margarita Šalnė). Iag klasės mokiniai: Aistė Daujotaitė, Edvinas Andrukianec, Mantas Paškevič kvietė atkreipti dėmesį į globalines problemas bei daugiau dėmesio skirti mūsų  žaliajai planetai-Žemei. Konferencijos svečiai UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda ir direktoriaus pavaduotojas Aroldas Bitinas papasakojo mokiniams apie vandens reikšmę, vandens taršą ir valymo būdus. 6a klasės mokinė Deimantė Grikštaitė,7b klasės mokiniai Tauras Jokūbas Grincevičius, 8 klasės mokinės Agnieška Volodkovič ir Adriana Gulbinovič, Ibg klasių mokinės Lukrecija Lucivaitė, Adriana Rutkovskytė, Rasa Chumorova, Evelina Lisovskaja pristatė renginio dalyviams geografijos pamokų metu parengtus tiriamuosius ir kūrybinius darbus. Konferencijos dalyvius  pralinksmino renginio svečias – vandens lašelis (7b klasės mokinė Olivija Vonsovič), kuris pristatė vandens apytakos ratą ir priminė, kad kovo 22-oji-Pasaulinė vandens diena. Kovo 26 d. gimnazijos Gamtosauginio komiteto nariai dalyvavo akcijoje „Suteikime sparnuočiams namus“, kuri vyko Pabradės girininkijoje. Mokiniai kartu su Pabradės girininkijos girininku Giedriumi Grincevičiumi iškėlė inkilus mūsų mažiesiems draugams – paukščiams. Kovo mėnesį gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai (7 ir 8 klasių mokiniai) kartu su geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene  dalyvavo Nacionalinės Žaliosios olimpiados I-ajame etape. Mokinių  komanda sėkmingai atliko olimpiados organizatorių pateiktas I-ojo etapo užduotis ir gegužės mėnesį dalyvaus olimpiados pusfinalyje. Balandžio 20 d. gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje „DAROM 2018“.