Konstitucijos diena – pilietiškumo pagrindas

Paskelbė: , 2023-10-26

2023 m. spalio 25 d. Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos 5-8 ir I-III gimnazijos klasių mokiniai aktyviai dalyvavo organizuojamame Konstitucijos egzamine, kurį organizuoja Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda. 5-ų klasių mokiniams tai buvo pirmas toks pilietiškumo egzaminas, kurį jie puikiai įveikė. Konstitucijos egzaminą mokiniai laikė internetu: www.konstitucijosegzaminas.lt. Užsiregistravę svetainėje, pasirinko savo pogrupį ir užpildė reikalingus laukelius. Žinių patikrinimą sudarė uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas, o užduotims atlikti skirta iki 45 minučių. Vyresnių gimnazijos klasių mokinių komanda: Irmantė Michailovaitė Iag, Gabrielė Užlytė Iag, Melana Zavackaitė Iag, Austėja Kupinaitė IIbg, Simona Šilinytė IIbg, Raminta Šimanel IIbg,  Emilija Šalkauskaitė IIbg, Karina Burakaitė IIIag, Agnė Čepulytė IIIag, Justina Undraitytė IIIag, dalyvavo Lietuvos bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo įstaigų 9–12 klasių nuotolinėje pamokoje-konkurse „Konstitucijos diena – pilietiškumo pagrindas“. Komandą ruošė istorijos mokytojos metodininkės Danguolė Grincevičienė ir Regina Mateikienė. Šią pamoką-konkursą organizavo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba. Netradicinės pamokos metu buvo skatinamas respublikiniu mastu mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas plėtojant pilietiškumo kompetencijas, nuotolinio bendradarbiavimo iniciatyva tarp skirtingų mokyklų pedagogų. Dalyvaudami visuotinėje teisinių žinių iniciatyvoje, mokiniai dar kartą pasitikrino Konstitucijos žinias bei paliudijo savo patriotiškumą.

Istorijos mokytoja metodininkė Danguolė Grincevičienė