Istorijos pamoka su Nepriklausomybės Akto signataru Egidijumi Bičkausku

Paskelbė: , 2024-03-01

Vasario 29 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje viešėjo politikas, teisininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto  signataras Egidijus Bičkauskas.

Kitokią istorijos pamoką pradėjo gimnazijos 7a klasės mokinės Jelizaveta Bulyčeva, Ema Čepulkovskytė, Kamilė Morozaitė, Agnė Pravluckytė, Karolina Varno, Eliza Vonsovič ir Iag klasės mokinys Adomas Mickevičius, atlikdami savo kūrybos dainą „Miško šešėliai“, kuri buvo sukurta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Signataras  priminė ilgą Lietuvos kelią siekiant Nepriklausomybės, atskleidė faktų, kurių nerasime jokioje spaudoje. Susitikimo metu daugiausia kalbėta apie 1990 metų įvykius, prisiminti  istoriniai Sąjūdžio momentai, pasidalinta asmeninėmis įžvalgomis bei prisiminimais apie ano meto aktualijas. Lietuvos Nepriklausomybės  Akto signataras plačiau pasakojo apie Kovo 11 – osios Akto būtinybę ir svarbą.

Signatarui mokiniai  uždavė  klausimų apie Lietuvos geopolitinę padėtį skirtingais istoriniais laikotarpiais, asmenines patirtis ir išgyvenimus svarbiais Lietuvai istoriniais momentais.  Aktyviausi mokiniai buvo paskatinti atminimo dovanėlėmis. Gimnazijos direktorė Laima Markauskienė kaip nuoširdžią padėką už drąsą ir ryžtą pasirašyti Nepriklausomybės Aktą bei turiningą susitikimą su mokiniais įteikė signatarui Egidijui Bičkauskui vieno iš mokinių edukacijos Valdovų rūmuose metu sukurtą Vyčio medalį.

Natalija Alinauskienė, Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui