Gruodžio 10-oji-Žmogaus teisių diena

Paskelbė: , 2018-12-11

2018 m. gruodžio 10 d. Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijoje minėjome  Žmogaus teisių dieną, kuri  skirta atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į žmogaus teises. 1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves. Kasmet šią dieną Europos Parlamentas įteikia Sacharovo premiją. Gruodžio 10-ąją  IIIag bei IIIbg klasių  mokiniai kartu su geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene  diskutavo apie Žmogaus teises,  dalyvavo viktorinoje apie Sacharovo premiją bei iškirpo popierinius paukščius, ant kurių skatino kitų klasių mokinius užrašyti svarbiausias Žmogaus teises. Šie paukščiai  buvo pakabinti gimnazijos koridoriuose. #MEPALietuva