GIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS DALYVAVIMAS EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖS RENGINIUOSE

Paskelbė: , 2017-11-24

2017 m. lapkričio 20-24 d. gimnazijoje vyko Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai. Renginių tikslas – įtraukti mokinius į veiklas, kurių metu būtų atkreipiamas dėmesys į vartojimo įpročių pokyčius, teisingo rūšiavimo įgūdžių tobulinimą ir pakartotinį daiktų panaudojimą. Įvairių veiklų metu mokiniai tobulino  šias kompetencijas: gamtamokslinę, socialinę pilietinę ir kūrybingumo. Šios savaitės renginiai bei išvykos buvo organizuojamos bendradarbiaujant su UAB „Pabradės komunalinis ūkis“.

Mokiniai noriai dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose. Kartu su technologijų vyresniąja mokytoja Janina Žeromskaja išradingai dekoravo daugkartinio naudojimo maišelius. 7, IIbg klasių mokiniai, vadovaujami  lietuvių kalbos ir literatūros  vyresniosios mokytojos Margaritos Šalnės, dalyvavo lyrikos ir prozos konkurse „Antrasis daikto gyvenimas“. Konkurso laimėtojais tapo 7b klasės mokiniai Viktorija Kiškauskaitė ir Daniel Verikas bei IIbg klasės mokinė Jurgita Čimbaraitė. Lapkičio 21d. ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai kartu su vadove Zita Čičiurkiene vyko į mokomąją – pažintinę išvyką, kurią organizavo UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda. Akcinėje bendrovėje „Plasta“ mokiniai buvo supažindinti su polietileno perdirbimo procesu ir antriniu žaliavų panaudojimo galimybėmis. Ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai domėjosi bendrovės aplinką tausojančių technologijų pagrindu veikiančiais įrenginiais, gamybos be atliekų principu. Lapkričio 23 d. gimnazijoje vyko 6-8 klasių mokinių  EKO mūšis „Rūšiuokime linksmai“, kuriam užduotis parengė ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai kartu su būrelio vadove Zita Čičiurkiene. Renginio metu komandos prisistatė, kovojo protmūšyje  ir  kūrė plakatus „Rūšiuoji -galvoji“. Komandų veiklas vertino Gamtosauginio komiteto nariai: gimnazijos direktorė Laima Markauskienė, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda bei Ibg klasės mokinės Violeta Bučinskaitė ir Anastasija Mitrofan. EKO mūšyje „Rūšiuokime linksmai“ I-ąją vietą laimėjo 7b klasės mokinių komanda, II-ąją vietą- 8 klasės mokinių komanda, III-ąją vietą – 6a klasės mokinių komanda.

Europos atliekų mažinimo savaitės metu gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje „Išsaugokime medį“: rinko makulatūrą, kurią svėrė ir rezultatus fiksavo ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai. Aktyviausi akcijos dalyviai 5a, 7b ir 8 gimnazijos klasių mokiniai.

Gimnazijos Gamtosauginio komiteto nariai dėkoja UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktoriui Andrejui Jundai už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant Europos atliekų mažinimo savaitės renginius.

Data

Veikla

Dalyviai

Veiklą organizuoja

Lapkričio 20-23 d.

Daugkartinio naudojimo maišelių dekoravimas

I-II gimnazijos klasių mokiniai

Technologijų

vyresnioji  mokytoja Janina Žeromskaja

Lapkričio 20-23 d.

Lyrikos ir prozos konkursas „Antrasis daikto gyvenimas“

6-8, I-II  klasių mokiniai

Lietuvių kalbos ir literatūros  vyresnioji
mokytoja Margarita Šalnė

Lapkričio 20-24 d.

Makulatūros, baterijų, elektros ir elektroninės
įrangos rinkimas

1-4, 5-8, I-IV g klasių mokiniai, klasių vadovai

Biologijos mokytoja Zita Daškevičienė,

geografijos mokytoja metodininkė Zita Čičiurkienė

Lapkričio 21d.

Mokomoji – pažintinė išvyka gimnazijos mokiniams
į AB „Plasta“

Ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai

UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda,

ekologų klubo „Žaliuoju taku“  vadovė

Zita Čičiurkienė

 

Lapkričio 23 d.

EKO mūšis „Rūšiuokime linksmai“

6-8 klasių mokinių komandos

Geografijos mokytoja metodininkė Zita Čičiurkienė

Lapkričio 24 d.

Europos atliekų mažinimo savaitės veiklų
aptarimas, padėkų įteikimas mokiniams, stendo parengimas

Europos atliekų mažinimo savaitės veiklų dalyviai

Gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai

 

Lyrikos ir prozos konkurso „Antrasis daikto gyvenimas“ mokinių kūriniai