Tarptautinė anglų kalbos mokytojų konvencija TESOL

Paskelbė: , 2021-04-06

Šiandien noriu pasidžiaugti JAV ambasados Vilniuje suteikta galimybe dalyvauti tarptautinėje virtualioje anglų kalbos mokytojų konvencijoje TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) 2021, kuri buvo organizuota JAV. Patekau į nedidelį skaičių laimingųjų, už kurių dalyvavimą konvencijoje sumokėjo ambasada.

Net apie 7000 anglų kalbos profesionalų iš 150 šalių susirinko internetinėje platformoje, kur keturias dienas buvo dalijamasi  patirtimi, mokomasi ir diskutuojama. Nepaisant  geografinių ar kultūrinių ribų daugeliui pavyko užmegzti naujus dalykinius santykius su kolegomis iš viso pasaulio.

Per keturias dienas galėjome rinktis mus dominančias temas iš daugiau, nei 600 skirtingų sesijų. Prisipažinsiu, nėra lengva pasirinkti tinkamai, ypač kai vienu metu sutampa kelios sesijos aktualia tema. Džiaugiuosi, kad TESOL savo nariams (esu vieną jų) davė prieigą iki birželio pabaigos išklausyti visus mokymų įrašus.

Šios konvencijos metu stengiausi tobulinti tuos įgūdžius, kurių labiausiai reikia dirbant nuotoliniu būdu. Pasisėmiau naujų idėjų, kai kurias jau spėjau išbandyti su mokiniais ir esu labai laiminga, matydama jų reakcijas ir rezultatus. Išmokau naujų būdų, kurie padeda pasitikrinti ir įtvirtinti žodyno žinias, užsirašiau naujų internetinių išteklių pavadinimų ir žadu jiems skirti daugiau laiko, kad vėliau galėčiau efektyviai panaudoti pamokose.

Anglų kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė