Savaitės „Tarp gėlių“ veiklos priešmokyklinio ugdymo grupėje

Paskelbė: , 2022-03-31

II priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių smalsumą itin sužadino teminės savaitės „Tarp gėlių“ siūlomos veiklos. Vaikams kilo klausimas: „Iš kur ir kodėl gėlių parduotuvėje tiek daug įvairių gėlių?“. Diskutuodami, ieškodami atsakymo į šį klausimą, su vaikais nusprendėme kreiptis į Fausto mamą, dirbančią gėlių parduotuvėje.

Fausto mama Galina pakvietė apsilankyti gėlių parduotuvėje. Mažieji smalsučiai labai apsidžiaugė šiuo pasiūlymu. Lankydamiesi parduotuvėje vaikai liko maloniai nustebinti gėlių gausa, jų įvairove, akis viliojančiu ryškiaspalvių žiedų grožiu… Kerinčių spalvų sužavėti jie pasinėrė į estetikos ir grožio pasaulį. Parduotuvės šeimininkė Galina ir jos kolegė supažindino vaikus su gėlių rūšimis, floristikos reikmenimis, pasiūlė vaikams išsirinkti po vieną jiems labiausiai patikusią gėlę. Vėliau vaikai stebėjo, kaip profesionalios floristės kuria neįprastą gėlių kompoziciją, kurią pavadino „Pelėdžiukų puokšte“. Ši mintis vaikams labai patiko, pamalonino jų širdeles.

Pažintį su floristikos menu tęsėsi ir kitą dieną, tik jau priešmokyklinukų klasėje. Fausto mama pasiūlė vaikams patiems sukomponuoti gėlių kompozicijas. Susidomėję jaunieji kūrėjai iš karto ėmėsi šios kūrybinės užduoties, o Galina entuziastingai jiems talkino patardama, parodydama, pagelbėdama… Klasėje sklandė neįprasta, pakili nuotaika, kvepėjo gėlėmis.

Savaitės „Tarp gėlių“ veiklos ugdytiniams buvo nekasdienės, dovanojusios nepamirštamų naujų potyrių ir malonių įspūdžių.

II priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Virginija Ivčakovienė