Respublikinis konkursas „MANO ŽVILGSNIS Į SUPANTĮ PASAULĮ“

Paskelbė: , 2022-03-30

Kovo 5 d. nuotoliniu būdu įvyko respublikinis 3–8 klasių jaunųjų tyrėjų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų pristatė savo atliktus darbus, kuriuos vertino kompetentinga ekspertų komisija. Šiam konkursui buvo pateikti net 72 darbai. Jie suskirstyti ir vertinti pagal tematiką: aplinkotyra ir sveikata, biologija, chemija bei astronomija, fizika ir inžinerija.

Konkurse dalyvavo ir keli mūsų gimnazijos tyrėjai. Inžinerijos sekcijoje darbą „Ar šiuolaikinis vaikas prisitaikytų prie viduramžių gyvenimo sąlygų?“ pristatė 3c klasės mokiniai Dominykas Varno ir Jurgis Rokickis. Aplinkotyros sekcijoje dalyvavo 3c klasės mokinė Tėja Malafė, kuri pristatė darbą „Kaip sumažinti vartotojiškumą?“. Mokiniai pasakojo apie projektų eigą, aiškino komisijai atliktų tiriamųjų darbų rezultatus ir atsakinėjo į pateiktus klausimus. Jaunieji Pabradės „Ryto“ gimnazijos tyrėjai tapo konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ laureatais ir buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis. https://www.lmnsc.lt/mano_zvilgsnis_i_supanti_pasauli/

Smagu, kai darbas gauna aukščiausius įvertinimus. Šis konkursas – puiki galimybė atsiskleisti gebėjimams, kurie ugdomi mokantis STEAM dalykų. Džiaugiamės jaunaisiais žingeidžiais mokslininkais ir linkime jiems patirti daug pažinimo ir atradimo džiaugsmo bei sėkmės.

Pradinių klasių mokytoja Olga Lukjanova