Projektas „Pabradė seniau ir dabar“

Paskelbė: , 2024-06-11

2023-2024 mokslo metais 4a ir 4b klasių mokiniai vykdė ilgalaikį projektą „Pabradė seniau ir dabar“. Mokiniai per anglų kalbos pamokas kalbėjo apie Pabradėje esančius seniausius pastatus, aptarė jų paskirtį dabar ir praeityje. Kartu su anglų kalbos mokytoja Irena Žavoronkova pasirinko keletą juos dominančių objektų, pasiskirstė į grupes ir rinko informaciją. Mokiniai kalbino savo artimuosius, pažįstamus, užrašė tam tikrus faktus anglų kalba. Su klasių mokytojomis Ole Kavaliūniene ir Daiva Semaškevičiene ėjo ieškoti pastatų, užfiksuotų rastose senose nuotraukose. Jaunieji tyrinėtojai vieni kitiems pasakojo apie šiuos pastatus, įdomesnes išgirstas istorijas, klausėsi mokytojų pasakojimų, susijusių su Pabradės miesto įsikūrimo istorija ir pastatų atsiradimu. Mokiniai su mokytojais noriai fotografavosi prie naujai pastatytų, renovuotų pastatų, įkurtų poilsio vietų. Dalyvaudami projekto veiklose mokiniai pagilino istorines žinias bei pasijuto savo gimtojo miesto kūrėjais.