Paskutinio skambučio šventė

Paskelbė: , 2020-05-22

Gegužės 22 d. jaukiame gimnazijos vidiniame kieme vyko 2 Paskutinio skambučio šventės – 11 val. 22 IVag klasės abiturientams ir 13 val. 18 IVbg klasės abiturientų. Šventišką nuotaiką iš pat ankstaus ryto kūrė technologijų mokytojos Janinos Žeromskajos išpuošti pastato langai. Didelis  džiaugsmas buvo matyti saugiu atstumu susirinkusius į tradicinę, kiek  neįprastą Paskutinio skambučio šventę.  Tęsiant gimnazijos tradicijas, šventė pradėta   išdidžiai, džiaugsmingai giedant Lietuvos valstybės himną.

Laima Markauskienė, l.e. gimnazijos direktoriaus pareigas, sveikindama abiturientus, pabrėžė, kad  „Paskutinis skambutis tarsi nubrėžia atkarpą, palikdamas, deja, jau praeity  nerūpestingas mokyklines dienas, tikriausiai pirmąją meilę, daugybę perskaitytų ir neperskaitytų knygų, išspręstų ir neišspręstų uždavinių, išmoktų ir neišmoktų formulių… Ir dar begalę kitų dalykų, kurie  Jus užaugino, o gal ir ne, iki brandžių asmenybių, modeliuojančių savo ateitį, svajojančių“. Nuoširdžiai linkėta abiturientams  pasitikėjimo savimi, didelės kantrybės ir atsakomybės  įveikti paskutinį etapą ir gauti brandos atestatą.

Akcentuota, kad  nuskambėjus Paskutiniam skambučiui, šalia abiturientų dar tebelieka Mokytojai, šią akimirką esantys mintimis drauge. Jiems dvyliktokai padėkojo  šūksniais ir plojimais už bendrą 12 metų  kelionę klaidžiais žinių labirintais. Tėvams ir kitiems brangiems artimiesiems taip pat ištartas nuoširdus „Ačiū“ už begalinį rūpestį ir meilę.

Gimnazijos direktorė  taip pat tarė  „Ačiū“ gimnazistams už  gražius pasiekimus olimpiadose, konkursuose, dalyvavimą įvairiuose projektuose, už  pilietiškumą, už tai, kad jie buvo, yra  ir lieka Pabradės „Ryto“ gimnazijos bendruomenės dalis. Abiturientai  jiems skirtas padėkas turėjo nusikabinti  nuo Padėkų medžio.

Padrąsinantį ir kupiną išminties sveikinimą Paskutinio skambučio šventės proga abiturientams išsakė Gimnazijos tarybos pirmininkas Andrius Rokickis. Prasmingus, jautrius žodžius savo mylimiems auklėtiniams išsakė IVag klasės vadovas, kūno kultūros mokytojas Genadij Kozlovskij ir IVbg klasės vadovė, lietuvių kalbos mokytoja Lina Zalagienė.

Branda išsiskyrė IVag klasės mokinės Kotrynos Verikaitės ir IVbg klasės mokinės Auksės Šileikytės apmąstymai apie gyvenimą, gyvenimo prasmės suvokimą, po kurių  gimnazijos vyriausiųjų mokinių simbolis-raktas-vieno iš abiturientų  padedamas ant linine staltiese užtiesto stalo…

Pirmieji Paskutinio skambučio šventės proga dvyliktokus  pasveikino IIIg klasės mokiniai, ankstų rytą siųsdami Jiems virtualų sveikinimą, primenantį  gražiausias buvimo gimnazijoje akimirkas. Be to, jie skyrė kiekvienam dvyliktokui atminimo dovanėles, kurias abiturientai  turėjo pasiimti nuo stalų, jau  išeidami pasibaigus šventėms.  Visų gimnazijos mokinių vardu  daina „Paskutinis skambutis“  dvyliktokus pasveikino Ibg kl. mokinė Olivija Vonsovič. Išsakius ir išdainavus sveikinimus, palinkėjimus, IIIg klasės mokinė Gitana Židikova į savo rankas paima gimnazijos šeimininko simbolį – raktą, kaip įpareigojimą puoselėti gimnazijos tradicijas.

Baigdami jaukius  susitikimus  ir Paskutinio skambučio šventes, aidint skambučiui, abiturientai buvo išlydėti  prasmingais M.K. Čiurlionio žodžiais : „Nežinau, kur dingsta laikas, viskas kažkur dingsta, o aš sau keliauju tolimais horizontais savo išsvajotojo pasaulio, kuris gal ir dyvinas kiek yra, bet gera man jame“.