Išvyka į pajūrio kraštą

Paskelbė: , 2022-05-27

Ankstų gegužės 18 d. rytą Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos ketvirtokai rinkosi prie mokyklos, pasiryžę kartu su klasės mokytojomis Alma Šekšteliene, Esmiralda Verikiene, Rita Leleikiene bei mokytojo padėjėja Vilma Balčiūniene keliauti į pajūrio kraštą ir susipažinti su jo gamta bei kultūra. Po ilgos kelionės mokiniai pasiekė seniausio Lietuvos miesto – Klaipėdos senamiestį. Ekskursijos metu gidas papasakojo šio vienintelio Lietuvos uostamiesčio įkūrimo istoriją, buvo apžiūrėtos svarbiausios ir gražiausios senamiesčio erdvės. Mokiniai džiaugėsi pamatę žymiausius senamiesčio „gyventojus“ – skulptūras „Katinas džentelmeno veidu“ ir „Stebuklingasis peliukas“. Pasibaigus ekskursijai laukė pažintis su Kalvystės muziejumi ir edukacinė programa, kurios metu ketvirtokai sužinojo apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę. Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniai iš žalvario gaminosi žiedą. Persikėlę į Smiltynę, visi keliavo į Lietuvos jūrų muziejų. Įdomu buvo pamatyti Lietuvos gėlavandenes, Baltijos jūros, tropinių jūrų žuvis, įvairius bestuburius, kriauklių ir koralų kolekciją. Didžiausią įspūdį paliko jūrų paukščiai ir žinduoliai. Delfinariume ketvirtokai su džiaugsmu stebėjo delfinų ir Šiaurės jūros liūtų pasirodymą. Kelionės pabaigoje liko laiko pasigrožėti ir pasidžiaugti Baltijos jūra. Kupini įspūdžių ir geros nuotaikos vėlų vakarą 4a, 4b ir 4c klasės mokiniai grįžo į Pabradę.