Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“
Paskelbė: M.V. , 2026-05-06
Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 79 veiklą. Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“ yra praktinės veiklos programa mokiniams, siekiantiems pažinti aplinką per eksperimentus, stebėjimus ir tiriamuosius darbus. Užsiėmimų metu buvo ugdomas kritinis mąstymas, formuluojamos hipotezės, analizuojami biologiniai bei gamtiniai procesai. Mokiniai atliko bandymus, stebėjo gamtos reiškinius, susipažino su laboratoriniais įrankiais, mokėsi formuluoti tyrimo klausimus, hipotezes, rinkti ir analizuoti duomenis. Jie sujungė biologijos, chemijos, fizikos ir geografijos pagrindus, dažnai per aplinkosaugos prizmę. Mokiniai kūrė projektus, susijusius su gyvąja ir negyvąja gamta, tyrinėjo vietinę ekosistemą, naudojosi modernizuota Pabradės „Ryto“ gimnazijos gamtamoksline laboratorija, skirta 1–4 klasių mokiniams.
Veiklos vadovė mokytoja D. Semaškevičienė tikisi, kad mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą!
Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra
















