Dalyvavome Globalaus švietimo savaitės renginiuose

Paskelbė: , 2019-11-25

2019 m. lapkričio 18–24 d. mūsų gimnazijos bendruomenė aktyviai prisijungė prie Globalaus švietimo savaitės renginių, kurie vyko Lietuvoje ir visoje Europoje. Globalaus švietimo savaitė-tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių, gilintis į 17 Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų, kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. 2019-ųjų metų renginių tema „Paskutinis klimato šauksmas!“. Gimnazijoje Globalaus švietimo savaitės renginius organizavo ekologų klubas „Žaliuoju taku“ (vadovė Z. Čičiurkienė) bei darnaus vystymosi ambasadoriai Ugnė Kerulytė (Iag klasė), Tauras Jokūbas Grincevičius ir Danielius Verikas (Ibg klasė). Gimnazistai kartu su mokytojais buvo kviečiami dalyvauti  konkurse „ Iššūkių savaitė“. Šios savaitės metu mokiniams buvo organizuotos veiklos: „Diena be telefono“, „Diena be popieriaus“, „Diena be pirkinių“, „Diena be plastiko“, „Diena be mėsos“, „Diena be kėdžių“. Netradicinės pamokos vyko muziejuje, lauke bei kitose edukacinėse erdvėse. Ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai organizavo viktoriną „Rūšiuokime atsakingai“ 6–8 klasių mokiniams. Mokiniai parengė emblemas, įdomiai pristatė savo komandos narius bei atliko įvairias užduotis apie globalines problemas ir aplinkosaugą. Komandas vertino UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Aroldas Bitinas, matematikos mokytoja Regina Žemeckienė bei IIag klasės mokinės Gabija Rižaitė ir Emilija Šimkutė. Viktorinos laimėtojais tapo 7b klasės komanda, II vietą laimėjo 8a klasės komanda, III vietą – 6a klasės komanda. Geografijos pamokų metu mokiniai kūrė plakatus „Jei Žemė būtų žmogus“. Gimnazistų darbai dalyvauja respublikiniame konkurse, kurį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.