Dalyvavimas XIX Nacionaliniame mokinių Č. Kudabos geografijos konkurse

Paskelbė: , 2019-05-01

2019 m. balandžio mėnesį 8b klasės mokinys Danielius Verikas kartu su geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene dalyvavo XIX Nacionaliniame mokinių Č. Kudabos geografijos konkurse, kuris vyko Vilniaus universiteto Geomokslų institute. Konkurso, kurį organizavo Lietuvos geografų draugija, tikslas – skleisti žymaus geografo prof. Česlovo Kudabos idėjas ir populiarinti jo nuveiktus darbus, skatinti mokinių domėjimąsi geografijos mokslu. Prieš konkursą mokiniai bei mokytojai galėjo susipažinti su studijų programomis, susitikti su Vilniaus Universitetą 440-mečio proga sveikinančiu 15 mln. metų amžiaus svečiu (krokodilo Diplocynodon cf. styriacus Hofmann fosilija) Geologijos muziejuje, daugiau sužinoti, kaip veikia Meteorologijos stotelė, apžiūrėti VU geografų kraštotvarkininkų darbus, pabendrauti su dėstytojais, net dviejose fotografijų parodose pamatyti, kaip gyvena studentai. Konkurse savo žinias pasitikrino 132 aštuntų klasių mokiniai, kurie atliko įvairias geografines užduotis bei parengė senųjų kaimų ir upėvardžių išsaugojimui pašvęstus kūrybinius darbus. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokinys Danielius Verikas yra geriausiai atlikusių konkurso užduotis mokinių dvidešimtuke.