TŪM

Šios kategorijos įrašai:

 
Paskelbė: , 2026-05-06

Robotikos mokyklos įkūrimas ir veiklos plėtojimas

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 96 veiklą.  Robotikos mokyklai vadovavo mokytoja Olga Lukjanova. Gimnazija, įgyvendindama švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 21 veiklą, įsigijo robotikos klasei būtinų priemonių (Lego rinkinių, mokymo konstruktorių VEX, 3D spausdintuvą su plastiko gijomis, lazerinio pjovimo ir graviravimo stakles ir kt.) ir baldų rinkinį. Mokiniai buvo labai aktyvūs, tobulino erdvinį mąstymą, naudodamiesi gautomis priemonėmis, sugalvojo nemažai inžinerinių sprendimų.

Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-05-06

Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 79 veiklą.  Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Jaunieji tyrėjai“ yra praktinės veiklos programa mokiniams, siekiantiems pažinti aplinką per eksperimentus, stebėjimus ir tiriamuosius darbus. Užsiėmimų metu buvo ugdomas kritinis mąstymas, formuluojamos hipotezės, analizuojami biologiniai bei gamtiniai procesai. Mokiniai atliko bandymus, stebėjo gamtos reiškinius, susipažino su laboratoriniais įrankiais, mokėsi formuluoti tyrimo klausimus, hipotezes, rinkti ir analizuoti duomenis. Jie sujungė biologijos, chemijos, fizikos ir geografijos pagrindus, dažnai per aplinkosaugos prizmę. Mokiniai kūrė projektus, susijusius su gyvąja ir negyvąja gamta, tyrinėjo vietinę ekosistemą, naudojosi modernizuota Pabradės „Ryto“ gimnazijos gamtamoksline laboratorija, skirta 1–4 klasių mokiniams.

Veiklos vadovė mokytoja D. Semaškevičienė tikisi, kad mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą!

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-04-16

Pabradės „Ryto“ gimnazijoje – netradicinės pamokos su kūrėjais ir aktoriais: naujos knygos, nauji įrankiai ir atradimai mokiniams

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje 2025–2026 m. m. įgyvendinta ilgalaikė „Tūkstantmečio mokyklų II“ 74 veikla „Netradicinių pamokų 5–6 klasių mokiniams organizavimas pasitelkiant profesionalius aktorius, knygų kūrėjus, iliustruotojus, įsigyjant grožinę literatūrą ir priemones, lavinančias SUP mokinių skaitymo gebėjimus“. 5–6 klasių mokiniai dalyvavo aktorių, kūrėjų, rašytojų, iliustruotojų kūrybinėse veiklose, skirtose skaitymo, teksto suvokimo, kūrybiškumo ir emocinės raiškos gebėjimams ugdyti. Mokytojams, švietimo pagalbos specialistams ir mokinio padėjėjai vyko mokymai, kurie pagilino turimas kompetencijas, pateikė idėjų, kaip kūrybiškai dirbti su skirtingų poreikių vaikais (tiek itin gabiais, tiek turinčiais mokymosi sunkumų), kaip organizuoti integruotas pamokas. Skaityti daugiau …

Paskelbė: , 2026-03-22

TŪM 30 veikla. Spotiself: ugdymo karjerai programa. Mokymai stiprinantys, vadovų, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų ugdymo karjerai kompetencijas

2025-12-10

Pabradės „Ryto“ gimnazijoje, įgyvendinant švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ Lyderystė veikiant 30 veiklą, vyko pirmieji ilgalaikės programos 40 ak. val. „Mokymai stiprinantys vadovų, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų ugdymo karjerai kompetencijas“,  pagal ,,Spotiself“ ir Šiuolaikinių didaktikų centro bendrai sukurtą ugdymo karjerai programą.

Lektorės Virgita Valiūnaite (Šiuolaikinių didaktikų centras), Daiva Šilienė ir Edita Mačiulskė (Spotiself) išsamiai pristatė „Spotiself“ profesinio tobulinimo programą, jos tikslus ir uždavinius. Akcentavo svarų Spotiself indėlį mokymosi kokybės gerinimui, nes tai mokinio pažangos ir karjeros planavimo platforma, kuri padeda mokiniams pažinti save, atrasti stiprybes ir suprasti savo tikslus. Čia pažanga matuojama ne vien pažymiais – svarbios pastangos, refleksija ir augimas. Spotiself programa sujungia mokinius, mokytojus, tėvus ir administraciją, kad ugdymas būtų prasmingas, kryptingas ir grįstas bendru susitarimu.

Skaityti daugiau …

Paskelbė: , 2026-03-22

TŪM 33 veikla. Metodinė diena apie gerąsias praktikas Suomijoje rajono gimnazijų mokytojams

2025 m. gruodžio 2 dieną bendradarbiaujant su Švenčionių r. švietimo pagalbos tarnyba buvo organizuota nuotolinė metodinė diena apie gerąsias praktikas Suomijoje rajono gimnazijų mokytojams.  Ši metodinė diena buvo suplanuota įvykus Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojų stažuotei Suomijoje pagal TŪM plano 33 veiklą.

Užsienio (anglų) kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė parengė ir išsamiai pateikė informaciją apie vykusius mokymus ir stažuotę Suomijos ugdymo įstaigose, orientuotą į lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio ir STEAM ugdymo gerąsias praktikas.

Skaityti daugiau …

Paskelbė: , 2026-03-22

TŪM 52 veikla. 2025 m. Sidabro lygio kvalifikacinis žygis įveiktas

Įgyvendinant švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 52 veiklą, The Duke of Edinburg‘s International Award – Dofe-tarptautinės programos, skirtos jaunimo tobulėjimui, vykdymas ir plėtra, įgalinant mokinius kelti sau ambicingus tikslus, rengti asmeninio tobulėjimo planus, fiksuoti asmeninius pasiekimus programos elektroninėje užrašinėje.

Buvo rengiami bandomieji ir kvalifikaciniai žygiai kurių metu įvertinti mokinių pasiekti asmeninio tobulėjimo tikslai, nustatytas pasiektas lygis.

2025 m. birželio mėn. DofE programos sidabro lygio ženklelio siekianti grupė įveikė bandomąjį žygį. Nužygiuoti suplanuoti kilometrai, pademonstruotas puikus komandinis darbas, įveikti iššūkiai, įgytos naujos patirtys ir paminėti du  gimtadieniai gamtoje.

Žygyje dalyvavo DofE programos sidabro lygio ženklelio siekiantys dalyviai, I gimnazijų klasių mokiniai: Ignas Andrejevas, Mantas Andrejevas, Saulius Gasiūnas, Erik Makovskij, Mantas Marcinkėnaitis, Robertas Semaško ir  Dominikas Timoščenko.

2025 m. rugsėjo 29 d. – spalio 1 d. DofE programos ta pati sidabro lygio ženklelio siekiantigrupė įveikė kvalifikacinį žygį Labanoro regioniniame parke. Žygiui dalyvius ruošė žygio vadovas Paulius Kamarauskas. Grupės veiklą vertino žygių vertintoja Renata Kilinskaitė.

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
Lyderystė veikiant koordinatorė
Genutė Paukštienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-03-22

TŪM 47 veikla. Pažintinės mokinių išvykos į aukštąsias mokyklas

Po mokinių darbo su profesinio orientavimo platforma Spotiself, bendradarbiaujant su aukštosiomis mokyklomis buvo organizuojamos TŪM programos lyderystės veikiant srities 47 veiklos pažintinės išvykos į aukštąsias mokyklas,  padedančios giliau pažinti studijų kryptis.

2026 m. vasario 11 d. 18 I-III gimnazijos klasių mokiniams organizuota pažintinę išvyką į Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultetą.

2026 m. kovo 5 d. 18 I-IV gimnazijos klasių mokiniams organizuota pažintinė išvyka į Mykolo Romerio universiteto viešojo saugumo akademiją.

2026 m. kovo 12 d. 18 I-IV gimnazijos klasių mokiniams organizuota pažintinė išvyka į Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto renginį moksleiviams „Inžinerija –visiems!“

Pažintinės išvykos į aukštąsias mokyklas praplėtė mokinių profesinį akiratį, žinias apie studijų galimybes ir darbo perspektyvą. Įgyta patirtis mokiniams buvo labai naudinga.

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
Lyderystė veikiant koordinatorė
Genutė Paukštienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-03-01

Gamtos mokslų ir geografijos stebėjimų, tyrimų vykdymas lauko kūrybinėje ir bendradarbiavimo erdvėje

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 85 veiklą. Lauko  kupole vyko eksperimentiniai biologijos, chemijos, fizikos ir geografijos stebėjimai, praktikos darbai 5-8, I gimnazijos klasių mokiniams. Buvo organizuojamos pamokos – veiklos kitoje aplinkoje, motyvuojančioje dirbti kūrybiškai. Mokytojai bendradarbiaudami organizavo patyrimines veiklas,  mokėsi vienas iš kito, naudojo eksperimentiniams darbams įsigytus modernių priemonių rinkinius.

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-03-01

Robotika – ateities technologijų dirbtuvė

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendino švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 21 veiklą ir sudarė sąlygas robotikos veikloms plėtoti, įsigijo robotikos klasei būtinų priemonių (Lego rinkiniai, mokymo konstruktoriai VEX, 3D spausdintuvas su plastiko gijomis, lazerinio pjovimo ir graviravimo staklės ir kt.) ir baldų rinkinį robotikos klasei (6 stalai, 16 kėdžių mokiniams ir 1 stalas, 1 kėdė mokytojui, 6 vnt. mobilių lentynų).

Pagerinamos ugdymo aplinkos, sudaromos sąlygos rinktis robotiką kaip papildomą neformaliojo švietimo veiklą. Sudaryta galimybė mokinių saviraiškos ir laisvalaikio poreikiams tenkinti.

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto
STEAM koordinatorė
Vilma Oginskienė

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos
#NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
Europos socialinio fondo agentūra

Paskelbė: , 2026-02-15

Vizualinio mąstymo strategijos veiklų įgyvendinimas Pabradės „Ryto“ gimnazijoje

Įgyvendinant švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ 58 ir 63 veiklas,  Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje 2025 m. vyko kultūrinio ugdymo kompetencijų tobulinimo veiklos, skirtos mokytojų profesiniam augimui ir mokinių kultūrinės patirties plėtrai. Programą sudarė dvi tarpusavyje susijusios dalys: „Vizualinio mąstymo strategijos arba panašių ir lygiaverčių mokymų organizavimas mokytojams“ ir „Vizualinio mąstymo  strategijos (arba panašūs ar lygiaverčiai) praktiniai užsiėmimai su mokinių grupe ir mokytojais muziejuje arba gimnazijos bei miestelio erdvėse“.

Programos „Vizualinio mąstymo strategijos arba panašių ir lygiaverčių mokymų organizavimas mokytojams“ mokymai vyko 2025 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais Pabradės „Ryto“ gimnazijoje nuotoliniu ir kontaktiniu būdu. Juose dalyvavo 15 Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ įvairių dalykų mokytojų ir 5 Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

Skaityti daugiau …