2026 balandžio mėn.
Šio mėnesio įrašai:
Lietuvos mokyklose startuoja iniciatyva „Renkuosi gelbėti gyvybes“
Kviečiame susipažinti su slaugytojo profesija ir patiems išbandyti, ką reiškia gelbėti gyvybę
Šį pavasarį Lietuvos mokyklose startuoja iniciatyva „Renkuosi gelbėti gyvybes“, o gegužės 5 d. ji aplankys ir Pabradės Ryto gimnazijoje. Iniciatyvos metu moksleiviai turės unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su slaugytojo profesija, sužinoti apie augančią jos svarbą, išmokti suteikti pirmąją pagalbą.
Tuo tikslu į mokyklą atvyks mobili medikų ir slaugytojų komanda, kuri kvies moksleivius ne tik klausytis, bet ir aktyviai įsitraukti – praktiškai išbandyti pirmosios pagalbos veiksmus, susipažinti su pagrindinėmis medicinos procedūromis.
Medelių sodinimo akcija
Balandžio 29 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai dalyvavo medelių sodinimo akcijoje. Pabradės girininkijos miškininkai mokinius aprūpino sodinukais, įrankiais bei apmokė taisyklingos sodinimo technikos. Pasodinę visus paruoštus medelius, mokiniai šiek tiek pavargę, bet laimingi, susibūrė prie vaišių stalo gamtoje.
Ekologų klubo vadovė Laima Misevičienė
Pirma vieta Lietuvos mokyklų žaidynių kroso estafečių varžybose
Balandžio 24 dieną Švenčionyse, Zigmo Žemaičio gimnazijos lengvosios atletikos stadione, vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kroso estafečių varžybos. Puikiai pasirodė mūsų gimnazijos 2011 m. gimimo ir jaunesnių mokinių komanda iškovodama pirmąją vietą.
Pasaulinis pripažinimas mūsų mokiniui! 🌍🎨
Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos mokinys Darian Majevski (IIIa gimnazijos klasė) tapo tarptautinio meno konkurso, kurį organizavo The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights (TOLI), laureatu. Mokinio darbas buvo pristatytas virtualiame Yom HaShoah minėjime.
Iš daugiau nei 250 darbų, atkeliavusių iš JAV, Meksikos, Bulgarijos, Kroatijos, Gruzijos, Graikijos, Italijos, Lietuvos, Meksikos, Moldovos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos, Ispanijos, Ukrainos, Dariano Majevski kūrinys buvo atrinktas į geriausiųjų 18-tuką! 🏆 Tai ne tik meninis laimėjimas, bet ir gilus, jaudinantis prisilietimas prie Holokausto atminties bei žmogaus teisių temos. Šis laimėjimas–puikus tarpdalykinės integracijos pavyzdys. Nuoširdžiai dėkojame istorijos mokytojai metodininkei Danguolei Grincevičienei ir dailės vyresniajai mokytojai Žanai Semaško už įkvėpimą, mentorystę ir nuoseklų darbą puoselėjant vertybinį ugdymą bei kūrybiškumą. 🎓🖌️
Didžiuojamės, kad Dariano Majevski darbas atstovauja Lietuvai ir mūsų mokyklai virtualioje TOLI parodoje šalia talentingiausių jaunuolių iš viso pasaulio. 👏✨
Kviečiame peržiūrėti parodą čia: https://toliart.wixsite.com/website
#TOLI2026 #HolokaustoŠvietimas #MokyklosGarbė #MenoGalia #IstorijaIrDailė
Dalyvavimas daugiakalbystės olimpiadoje
2026 m. balandžio 18 d. IIa gimnazijos klasės mokinės Melita Malafė, Daniela Taukin ir Erika Jociūtė kartu su anglų kalbos mokytoja Julija Gabajūte dalyvavo daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendrausime“. Mokinės demonstravo savo žinias dalyvaudamos įvairiose kūrybinėse ir atlikdamos kalbines užduotis: skaitė tekstus viena kalba, juos perteikė kita, kūrė socialines reklamas, dalyvavo raiškaus skaitymo, ekspromto kalbėjimo rungtyse bei žinių viktorinoje. Tokia veiklų įvairovė leido ne tik atskleisti turimus kalbinius gebėjimus, bet ir lavinti skirtingus komunikacijos ir kūrybiškumo įgūdžius. Kol mokinės dalyvavo užduotyse, mokytojai tuo metu dalyvavo susitikime su LRT radijo laidų vedėja Liuda Kudinova bei klausėsi prof. Loretos Vaicekauskienės paskaitos „Jaunas be anglų kalbos. Ar kombinacija įmanoma?“. Olimpiada vyko Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje, tad tai buvo puiki proga iš arti susipažinti su amerikietiškos mokyklos aplinka ir ugdymosi kultūra. Džiaugiamės mokinių aktyvumu, smalsumu ir noru tobulėti!
Antra vieta tinklinio turnyre
Balandžio 15 dieną Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vykusiame mergaičių tinklinio turnyre mūsų gimnazijos komanda iškovojo antrąją vietą ir sidabro medalius. Šaunuolės mergaitės!
Pamoka „Pažinkime Aukštaitijos tradicijas ir gamtą“
- Mokiniai vyko į Aukštaitijos nacionalinį parką, susipažino su gamtos ypatumais. Aplankė Reškutėnų amatų centrą ir susipažino su tradiciniais amatais. Išbandė praktinę veiklą – mielinių bandelių kepimą. Sužinojo apie medžio dirbinių gamybą ir jų reikšmę lietuvių kultūroje. Lavino fizinį aktyvumą ir ištvermę kopiant į Lygumų apžvalgos bokštą.
- Išvykos metu mokiniai turėjo puikią galimybę ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo ir pažinimo kompetencijas.
Kalba ir kultūra scenoje: įspūdžiai iš spektaklio “A Pale-Gold Raven”
Ši išvyka mokiniams tapo ne tik kultūrine patirtimi, bet ir vertinga edukacine veikla. Spektaklis suteikė galimybę mokytis per patirtį – integravo anglų kalbos ugdymą su literatūros ir kultūros pažinimu.
Tokios išvykos praturtina ugdymo procesą, skatina domėjimąsi kalba ir kultūra bei padeda mokiniams ugdyti platesnį pasaulio suvokimą.
Anglų kalbos mokytojos Jelena Bulyčeva ir Diana Galatiltienė
Nacionalinis diktantas
2026 m. balandžio 16 d. vyresniųjų klasių mokiniai prisijungė prie gražios tradicijos ir kartu su visa Lietuva rašė Nacionalinį diktantą. Tokiu būdu įrodydami pagarbą kalbai, valstybei, piliečiams. Šį kartą rašytas Gintaro Grajausko tekstas „Pavasaris“, kurį skaitė Marijus Žiedas, transliavo LRT RADIJAS. Dalyvius pasveikino Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė, sakydama, kad „Nacionalinis diktantas kasmet primena, kad lietuvių kalba gyva tiek, kiek ją naudojame. Viena valanda, vienas tekstas ir tūkstančiai žmonių skirtingose vietose – tai bendrumo jausmas, kurį sukuria kalba. Kartais atrodo, kad diktantas – tai tik tekstas ir taisyklės. Tačiau iš tiesų jis visada būna apie žmones ir jų santykį su kalba“.
Dėkojame visiems dalyvavusiems už drąsą, susikaupimą, bendrystę ir dėmesį lietuviškam žodžiui.















































